Radio Maryja zapowiada rekolekcje dla małżonków. Lewak oburza się, bo tytuł w katolickim radiu podobno poniża kobiety

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR/fot. PAP/Tytus Żmijewski
O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR/fot. PAP/Tytus Żmijewski
Reklama / Advertisement

„Radio Maryja”, którego dyrektorem jest dr Tadeusz Rydzyk CSsR 11 grudnia puści audycję z rekolekcjami dla małżonków i rodziców. Lewak z antyklerykalnego stowarzyszenia oburza się, że jej tytuł poniża kobiety.

Za niecały miesiąc w „Radiu Maryja” lecieć będzie audycja pt. „Jak być dobrą żoną w sypialni”. Katolicka rozgłośnia poinformowała o niej za pomocą utworzenia na Facebooku wydarzenia poprzez profil „Audycje dla małżonków i rodziców”, który w informacjach linkuje do audycji w toruńskiej rozgłośni.

Jak czytamy, audycja ma być rekolekcjami „dla żon i małżonków”, które poprowadzi Danuta Sobol wraz z mężem Piotrem. To jedna z wielu propozycji radia dotycząca małżeństw.

Okazuje się jednak, że tytuł poruszył lewaków, którzy – jak wiadomo – są niezwykle zainteresowani katolickimi audycjami, zaś ich opinia z pewnością powinna obchodzić wszystkich. Arkadiusz Brodziński, lider stowarzyszenia Polska Laicka w Toruniu w rozmowie – a jakże! – z „Onetem” oburza się na to, jak nazwano zaplanowaną audycję.

Uważam, że tytuł jest poniżający dla kobiet. Jeżeli ktoś wyznaje patriarchalne wartości, to być może będzie się zgadzał z takim podejściem – powiedział Brodziński.

Źródło: facebook.com/se.pl

Reklama / Advertisement