Tak świętują zwycięstwo w wyborach! Nowy radny PiS i wujek prezydenta spowodował kolizję. Był pod wpływem alkoholu

policja/fot. policja.pl
policja/fot. policja.pl

Nowy radny powiatu radomszczańskiego z ramienia PiS, Wiesław K. spowodował kolizję prowadząc pod wpływem alkoholu. Teraz orędownikowi dobrej zmiany grozi do dwóch lat więzienia. Miał prawie 0,9 promila we krwi.

Do kolizji doszło w piątek. Radny wjechał w ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Grota-Roweckiego w Radomsku. Gospodarz, który zauważył, że kierowca jest pijany, zadzwonił na policję. Alkomat wskazał u Wiesława K. prawie 0,9 promila alkoholu we krwi.

Jeżdżący na podwójnym gazie nowowybrany radny w rozmowie z lokalnymi mediami tłumaczył, że przed kolizją wziął leki na krwiaka, a później wypił niewielką ilość alkoholu. Do przejechania samochodem miał mieć jedynie 300 metrów. Tego samego dnia poinformował zarząd regionalny PiS, że zamierza złożyć mandat. Jednak nie z powodu kolizji, lecz choroby.

Obiecał przedstawić w sądzie dokumentację medyczną i wyraża nadzieję na łagodny wyrok. Obecnie grozi mu do dwóch lat więzienia, grzywna 5 tys. zł oraz dożywotni zakaz prowadzenia samochodów.

Oficer Prasowy KPP w Radomsku kom. Aneta Wlazłowska w rozmowie z Onetem potwierdziła otrzymanie przez policję w piątek wezwania do kolizji na ul. Grota-Roweckiego. Przebadany kierowca był pod wpływem alkoholu.

Radny-imprezowicz wcześniej był prezesem PGK, pełnił też obowiązki prezydenta Radomska, gdy ówczesna prezydent została posłem PiS. Według „Gazety Wyborczej”, jest także wujkiem prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here