To jeszcze Londyn, czy już Londonistan? Bandyci nic się nie boją i tłuką policjantów [VIDEO]

Atak na patrol policji podczas próby zatrzymania dwóch czarnoskórych przestępców w Croydon w południowej części Londynu fot. Twitter

Policjanci pobici podczas próby zatrzymania przestępców w Londynie. Takie obrazki stały się już standardem w stolicy Wielkiej Brytanii.

Do ataku na patrol doszło w niedzielę wieczorem podczas próby zatrzymania dwóch czarnoskórych przestępców w Croydon, w południowej części Londynu.

Materiał filmowy ze sceny przedstawia parę policjantów, mężczyznę i kobietę, którzy próbują aresztować na ulicy dwóch mężczyzn. Stawiają oni opór i dochodzi do regularnej bójki z policjantami.

Jeden z bandytów uwalnia się i po czym atakuje policjantkę kopiąc ją z wyskoku. Kobieta pada na ulicę niemal wprost pod koła nadjeżdżającego autobusu.

Na filmie widać kilka osób, ale pomocy policjantom udzielił tylko kierujący motorowerem dzięki czemu udało się aresztować jednego z napastników.

Od wielu miesięcy przez Londyn przetacza się fala przemocy. O problemie stało się głośno gdy prasa ujawniła, iż liczba przestępstw w Londynie jest wyższa niż w Nowym Jorku.

Muzułmański burmistrz Londynu, Sadiq Khan, nie potrafi poradzić sobie z tym problem. W 2016 roku zasłynął stwierdzeniem, iż groźba ataków terrorystycznych „jest nieodłączną częścią życia w wielkim mieście”.

Szczególną plagą są ataki za pomocą noży. Tylko w tym miesiącu w podobnych incydentach zginęło 5 osób. Jedna z ofiar miała zaledwie 15 lat.

źródło: www.express.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here