„Głupi jak kamień i piekielnie leniwy”. Ostre słowa Trumpa o swoim byłym sekretarzu stanu

Rex Tillerson, Donald Trump, gen. James Mattis. Foto: PAP/EPA
Rex Tillerson, Donald Trump, gen. James Mattis. Foto: PAP/EPA

Prezydent Donald Trump bezlitośnie scharakteryzował byłego sekretarza stanu Rexa Tillersona piszą o nim, że był głupi jak kamień i powolny jak wół. Sekretarza stanu, którego zresztą sam wybrał.

W oryginale to brzmi dosłownie: „On był głupi jak skała i przez dłuższy czas nie mogłem się go pozbyć. On był piekielnie leniwy”.

Trump przy okazji pochwalił obecnego sekretarza stanu Mike Pompeo, o którym powiedział, że „robi wspaniałą pracę”.

Tak ostra krytyka jest odpowiedzią wczorajszy wywiad Tillersona dla stacji CBS, w którym b. sekretarz stanu nazwał Trumpa niezdyscyplinowanym i dodał, że nie lubi czytać, w tym opracowań przygotowanych dla niego i nie stara się zagłębić w szczegóły.

„Myślę, że częściowo wynika to z głębokich różnic w naszych stylach. Nie mieliśmy wspólnego systemu wartości” – wyjaśnił.

Rex Tillerson jest byłym sekretarzem stanu, którego Trump mianował zaraz po wygraniu wyborów prezydenckich. Poprzednio Tillerson był prezesem globalnej spółki paliwowej Exxon Mobil.

Sekretarz stanu w USA jest odpowiednikiem ministra spraw zagranicznych. W amerykańskim rządzie jest trzecią osobą po prezydencie i wiceprezydencie. Faktycznie jest to druga osoba, ze względu na to, ze wiceprezydent ma skromne uprawnienia. Wybitni sekretarze stanu tacy jak John Forster Dulles, czy Henry Kissinger potrafili zdominować swoich prezydentów i stać się nieformalnie najważniejszymi osobami w państwie.

Źródło: Twitter/Donald Trump, CBS

3 KOMENTARZE

    • Szczęście, że twoje IQ jest na tobie właściwym poziomie. Zobacz, ile nawiasów postawiłeś na końcu swojej „mądrości”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here