Piotrków i jego mieszkańcy powierzeni Matce Boskiej. Akt w święto Niepokalanego Poczęcia Maryi [VIDEO]

Piotrków Trybunalski - Akt zawierzenia Fot. Biuletyn Informacji Publicznej Piotrkowa Trybunalskiego

W sobotę 8 grudnia w kościele obchodzone było święto Niepokalanego Poczęcia Maryi. Właśnie tego dnia miasto Piotrków Trybunalski i jego mieszkańcy zostali zawierzeni Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. W uroczystości udział wziął prezydent miasta.

Aktu powierzenia mieszkańców miasta oraz całego Piotrkowa opiece Matki Bożej dokonał w czasie uroczystej mszy w dniu święta maryjnego prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.

Uroczystość odbyła się w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w obecności wielu wiernych, a także polityków. Obecny był m.in. poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Lorka i oraz samorządowcy.

Akt zawierzenie miasta opiece Maryi odbył w formie jego odczytania przez prezydenta. który najpierw Chojniak ukląkł i odczytał akt: – Jako prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, klękam przed Bogiem i przed Tobą, Maryjo, w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i patronów Polski oraz wszystkich tutaj zebranych, aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu miasto Piotrków Trybunalski – jego władze samorządowe, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej, a przede wszystkim mieszkańców naszego grodu – brzmiały słowa aktu.

Prezydent miasta dokonał tego aktu z upoważnienia rady miasta. W głosowaniu 13 radnych zgodziło się na powierzenie miasta maryjnej opiece, 2 wstrzymało się podczas głosowania, 1 był przeciw a 6 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Za zawierzenie dziękowali przewodniczący Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Jacek Tworkowski oraz ks. kan. Stanisław Nowacki, proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie i dziekan Dekanatu Piotrkowskiego.

Źródło: „Super Express”, „WP”

4 KOMENTARZE

  1. Zostałem wychowany w wierze chrześcijańskiej, ale nie wierzę w niepokalane poczęcie. A jeżeli już to na pewno mojej mamy.

    • Nic mnie to nie obchodzi w co ty wierzysz synku. Myślisz że kogokolwiek to obchodzi? Myślisz że jak pani nauczycielka postawiła ci czwórkę z wypracowania z języka polskiego to na pewno zainteresuje już tutaj ludzi swoimi przemyśleniami? O naiwny…

  2. Nie jestem chrześcijaninem ale bardzo cieszę się z takich działań. życzyłbym sobie żeby w Polsce było więcej takich miast jak Piotrków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here