Przerwany koncert chóru rosyjskiej armii w Bydgoszczy. Proukraińscy demonstranci wbiegli na scenę

Protest podczas występu Chóru Aleksandrowa w Bydgoszczy. / foto: YouTube
Protest podczas występu Chóru Aleksandrowa w Bydgoszczy. / foto: YouTube

7 grudnia dwóch polskich aktywistów przerwało koncert Chóru Aleksandrowa w Bydgoszczy. Rafał Suszek i Michał Wojcieszczuk wbiegli na scenę z transparentem „Kremlowski raszyzm won za Don”, „Chwała Ukraińcom walczącym za wolność waszą i naszą” i okrzykiem „Łapy precz od Ukrainy”.

Chór Aleksandrowa nazywa się Dwukrotnie odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. A. W. Aleksandrowa,

Demonstranci wbiegli na scenę, kiedy właśnie zeszli z niej artyści kozacy-akrobaci tańczący z szablami. Suszek i Wojcieszczuk trzymali flagi polską i ukraińską i transparenty – „Kremlowski raszyzm won za Don” i „Chwała Ukraińcom walczącym za wolność waszą i naszą”.

Krzyczeli „Łapy precz od Ukrainy”, przewrócili rosyjską flagę, ale żaden z około stu rosyjskich wojskowych chórzystów nie zareagował.

Część publiczności zaczęła gwizdać i wzywać ochronę. Chwilę później ochroniarze wyprowadzili Suszka i Wojcieszczuka ze sceny. Po spisaniu przez Policję aktywiści opuścili halę Łuczniczki, w której odbywał się koncert chóru rosyjskiej armii.

Zachodni politycy i usłużne im media ponoszą ciągle wrzask, że w Polsce nie ma wolności. Występ chóru rosyjskiej armii temu przeczy. Podczas gdy Polska oficjalnie zaprotestowała przeciwko rosyjskiej okupacji Krymu i protestuje przeciwko zatrzymaniu ukraińskich marynarzy przez rosyjskie siły zbrojne, ktoś inny w Polsce zaprasza na występy chór tychże rosyjskich sił zbrojnych.

Źródło: „OKO press”

10 KOMENTARZE

  1. Co za durne polaczki walczący o Ukraińców!Mało nam Polakom krzywdy zrobili i jeszcze czczą Banderę wy przygłupy,a Polskę opluwają?

  2. Powinni im dopierdolić finansowo za zakłócanie imprezy.Flaka Polski i Ukrainy……..od kiedy banderowcy walczą o naszą wolność?

    • A co to za impreza dzieciaczku? Jak opuścisz trzecią klase podstawówki będziesz miał przedmiot zwany historią. Co prawda w państwowej szkole wiele sie o historii nie dowiesz, ale może jakiś rozsadny nauczyciel wyjasni ci jakie tradycje kultywuje armia rosyjska. I jak przemielała na nawóz trakich jak ty pozytecznych idiotów. Wszystko to również dotyczy jej propagandowego chórku.

  3. Nie wolno być być biernym gdy podpalają dom Twojego sąsiada, bo jak przyjdą po Ciebie to nie nikogo kto mógłby ci pomóc. Nazywajmy sprawy po imieniu – to Rosja jest agresorem. Takie występy i propagandowe popisy rosyjskiej siły budzą mój niesmak i wewnetrzny sprzeciw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here