Antyimigracyjne protesty w Brukseli. Starcia z policji z demonstrantami pod budynkami Unii Europejskiej [VIDEO]

Antyimigracyjne protesty w Brukseli. / Źródło: Twitter/Pierre Sautarel
Antyimigracyjne protesty w Brukseli. / Źródło: Twitter/Pierre Sautarel

Podpisanie przez belgijski rząd Paktu Imigracyjnego wywołało masowe protesty w kraju. Demonstranci już po raz drugi w ciągu tygodnia starli się z policją na ulicach Brukseli.

Protesty w Belgii zainspirowane są francuską „rewolucją żółtych kamizelek”. Teraz jednak Belgowie mają kolejny powód by demonstrować.

Stało się nim podpisanie przez rząd Paktu Imigracyjnego w Marrakeszu. To było też bezpośrednią przyczyną rozpadu rządzącej koalicji.

Gabinet premeira Charlesa Michela jest mniejszościowy odkąd na znak protestu odeszli z niego ministrowie z największego ugrupowania koalicyjnego – Nowego Sojuszu Flamandzkiego.

Teraz Flamandowie wychodzą też na ulicę. Do demonstracji doszło w ubiegłą sobotę. Dzisiejsze, niedzielne mają znacznie większy zasięg i gwałtowniejszy przebieg. Na ulice wyszło tysiące ludzi niosąc flamandzkie flagi.

Nowy Sojusz Flamandzki jest partią separatystyczną i opowiada się za secesją Flandrii.

Na ulicach doszło do strać z policją. Najgwałtowniejszy przebieg miały te pod budynkami należącymi do Unii Europejskiej. Policja użyła gazu i armatek wodnych.

7 KOMENTARZE

  1. Takie są skutki wprowadzenia „poprawności politycznej” do debaty publicznej. Nagannym jest usuwanie nurtujących ludzi problemów z debaty publicznej. Takim problemem jest z pewnością problem emigracji.

  2. Takie są skutki wprowadzenia „poprawności politycznej” do debaty publicznej. Nagannym jest usuwanie nurtujących ludzi problemów z debaty publicznej. Takim problemem jest z pewnością problem emigracji.

  3. A na czołówce zdjęcia jakiś sniady pan, i dobrze to trochę zamyka dyskusję, jak nasz Afrykanczyk na wózku inwalidzkim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here