Zburzył swój dom, ale nie spodobało się to sąsiadom. Sąd nakazał dokładną odbudowę

Largent House/fot. YouTube/Breaking News Today
Largent House/fot. YouTube/Breaking News Today
Reklama / Advertisement

Amerykanin zakupił posiadłość w San Francisco, którą zaprojektował pewien znany architekt. Z pewnych przyczyn postanowił zburzyć budynek, co nie spodobało się sąsiadom. Sąd nakazał mężczyźnie by zbudował dokładną kopię budynku.

Ross Johnston kupił w zeszłym roku posiadłość w dzielnicy Twin Peaks w San Francisco. Przeznaczył na ten cel 1,7 mln USD. Postanowił wyburzyć budynek, co zdenerwowało sąsiadów, którzy poszli z tym do sądu.

Okazało się, że posiadłość wybudowaną w 1936 roku zaprojektował Richard Neutra, jeden z najwybitniejszych architektów ówczesnych czasów, przy okazji Austriak. Miała ona status zabytku, o czym przynajmniej teoretycznie Johnston musiał wiedzieć przed zakupem.

Otrzymał przed zburzeniem zgodę konserwatora zabytków na odnowienie domu. Być może liczył na to, że nikt nie zauważy, że go zburzył? Tak czy inaczej, Amerykanin znalazł się w poważnych tarapatach.

Jedna z sąsiadek złożyła na niego skargę. Po powrocie z tygodniowych wakacji oburzyła się, że Largent House przepadł. Johnston tłumaczył się, że chce wybudować większą posiadłość dla sześcioosobowej rodziny. Władze miasta jednak oceniły, że chciał sprzedać ją bez kłopotu w postaci zabytku na działce.

Johnston musi wybudować dokładną kopię. Dodatkowo ma powiesić tabliczkę informującą przechodniów, że oryginalny Largent House został zburzony. Sąd i władze miasta mają nadzieję, że wyrok będzie ostrzeżeniem dla innych deweloperów, którzy będą chcieli burzyć zabytki – informuje CBS San Francisco.

Źródło: cbslocal.com

Reklama / Advertisement