Ziemkiewicz masakruje kontrole escape roomów! „Jeśli w 90 proc. są nieprawidłowości to wylecieć powinni kontrolerzy i ich nadzorcy”

Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP/Leszek Szymański
Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP/Leszek Szymański

Urzędniczą gorączkę kontrolowania escape roomów, która nastąpiła po tragedii w Koszalinie, gdzie w wyniku pożaru takiego obiektu zginęło pięć nastolatek, dostrzegł Rafał Ziemkiewicz. Dostrzegł i skomentował w swoim stylu.

Jeżeli naprawdę w 90% kontrolowanych eskejprumów „wykryto nieprawidłowości” to na zbity pysk powinni wylecieć szefowie stosownej inspekcji i odpowiedzialni za nadzór za nią – za to, że nie robili tych kontroli wcześniej, dopiero na rozkaz po tragedii. Mnie wydaje się to oczywiste.

To chyba logiczne – trzeba teraz wywalić na zbite cztery litery wszystkich tych kontrolerów, którzy zabrali się za robotę dopiero, gdy doszło do tragedii. A może i ich kontrole nic by w tej sprawie po prostu nie poradziły na głupotę właściciela punktu, który używał wadliwych butli z gazem co doprowadziło do śmierci pięciu dziewcząt?

6 KOMENTARZE

  1. Bo w kontrolach nie chodzi o dobro konsumentów tylko o pozyskanie pieniędzy od przedsiębiorców. Tak samo jest w przypadku badań technicznych samochodów. Ale wszystko przykryte jest gadką o dbanie o bezpieczeństwo.

  2. Ja bym zaczął od kontroli w urzędach, które spełniają wszystkie „przewidziane prawem normy” począwszy od bhp, ppoż itd. 90% nie zda

  3. Escape roomy powinny zostać znacjonalizowane i poddana pod zarząd państwowej spółki obsadzonej rodzinami polityków Zjednoczonej Prawicy!

  4. Gdyby tak samo rzetelnie i profesjonalnie kontrolowano lokale na apteki to 1/3 musiałaby albo teraz się pozamykać albo wcześniej nie uzyskac pozwolenia z powodu nie spełniania wymogów. Ale wszyscy urzędnicy chcą żyć na poziomie. Czyż nie po to tych pasożydów nieustannie przybywa ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here