Kukiz wyprzedził Kaczyńskiego! Spotkał się z uniosceptycznym wicepremierem Włoch. A szef PiS dopiero jutro spotka się z ministrem

Fot. facebook Pawła Kukiza
Fot. facebook Pawła Kukiza

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz spotkał się we wtorek z liderem Ruchu Pięciu Gwiazd, wicepremierem Włoch Luigi di Maio. Kukiz poinformował, że z di Maio rozmawiał „o podobieństwach i różnicach programowych oraz o wspólnych planach”.

„Rozmawialiśmy o podobieństwach i różnicach programowych oraz o wspólnych planach. W najbliższych tygodniach kolejne dobre wieści” – napisał Paweł Kukiz na Facebooku.

„Prowadzimy od miesięcy programowe rozmowy z różnymi ugrupowaniami europejskimi, przede wszystkim z Ruchem Pięciu Gwiazd. Wymieniamy się doświadczeniami. Dziś rozmawialiśmy przede wszystkim o demokracji bezpośredniej, o współuczestniczeniu obywateli, narodu w sprawowaniu władzy” – powiedział PAP Kukiz.

Jak zaznaczył, „we Włoszech m.in. pod naciskami Ruchu Pięciu Gwiazd powstało ministerstwo ds. demokracji bezpośredniej, czyli instytucji, trendu, którego w Polsce bardzo brakuje, bo obywatele nie posiadają żadnego instrumentu, który mógłby np. nazbyt autorytarną władzę przyhamować, a nazbyt opieszałą władzę przyspieszyć – czyli referendum”.

Kukiz podkreślił, że obecnie w Polsce instytucja ta ma „charakter teoretyczny”.

„Rozmawialiśmy również o pojęciach takich jak lewica i prawica, które są według nas pojęciami archaicznymi, bo te wszystkie podziały już jakiś czas temu umarły i o tego typu sprawach” – powiedział. Zapewnił, że dialog z Ruchem Pięciu Gwiazd będzie przez niego kontynuowany, a w najbliższych tygodniach można spodziewać się „dobrych wieści”. Nie chciał zdradzić, czego mają one dotyczyć, ani jakie są wspólne plany obu ugrupowań.

(PAP)

3 KOMENTARZE

  1. Prawda! „Skóra” nie jest zbyt elegancka. ALE JAKIM SPOSOBM I KTO DOPUŚCIŁ DO POSŁUGIWANIA SIĘ IDETYCZNYM KRYPTONIMEM PRZEZ DWU LUDZI !!!

  2. Spotkal się, bo dlaczego miał odmowic spotkaniu przed wyborami do PE?
    Wlosi szukaja sojusznikow.
    A ja wczoraj byłem w pracy. Po pracy oglądalem mecz w TV i nikogo nie spotkalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here