Im większa wiedza, tym mniejszy entuzjazm dla rządowego programu. Polacy dowiedzieli się prawdy o PPK i nie chcą w nich oszczędzać

Emerytka przy emeryturze fot. PAP

Tak to już w demokracji i wobec wszechobecnej dezinformacji bywa, że poparcie dla pewnych programów, czy instytucji wynika z braku wiedzy na ich temat. Według badania panelu Ariadna Polacy, którzy wiedzą, czym są Pracownicze Plany Kapitałowe, nie chcą do nich dołączyć.

Wbrew rządowej propagandzie Polacy nie są przekonani do rządowego programu, który wg oficjalnej wersji ma pomóc w oszczędzaniu na emeryturę. Tak na prawdę zaledwie co piąty obywatel chce pozostać w PPK, z którego trzeba się wypisać, inaczej składki zostaną automatycznie pobrane.

Według badania panelu „Ariadna” równo 50 procent badanych uważa że wie o co chodzi w rządowym programie. Jednocześnie zaledwie 21 procent chce do niego dołączyć, z czego 17 procent jest o tym przekonanych, a 4 procent „raczej jest na tak”.

Aż 46 procent Polaków nie zamierza dołączyć do PPK. Z kolei 33 procent nie podjęło jeszcze decyzji w tym zakresie. – Trzeba podchodzić do wszystkich obaw i lęków z pokorą i zrozumieniem. Tłumaczyć, tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć – twierdzi Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Oczywiście im więcej Polacy dowiedzą się o PPK tym większa grupa będzie im niechętna. – W ciągu najbliższych miesięcy Fundusz planuje wiele działań, które mają jeszcze bardziej popularyzować Pracownicze Plany Kapitałowe – przekonuje Marczuk

Źródło: money.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here