Krzyki i przepychanki na spotkaniu rady nadzorczej JSW. „Czy pani sobie kpi z nas?” [VIDEO]

protest w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, fot. screen Twitter
protest w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, fot. screen Twitter
Reklama / Advertisement

Gorąca atmosfera panowała na dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Kilkudziesięciu związkowców wtargnęło na obrady. Powodem były informacje o odwołaniu szefów spółki. Górnicy domagają się wyjaśnień.

Swoje stanowiska stracili wiceprezes ds. strategii i rozwoju Artur Dyczka oraz wiceprezes ds. handlu Jolanta Gruszka. Niepewny jest również los samego prezesa JSW Daniela Ozona.

Gdy protestujący przed siedzibą JSW związkowcy dowiedzieli się o zmianach, postanowili przenieść demonstrację do sali, w której odbywało się posiedzenie rady nadzorczej spółki.

Domagali się wyjaśnień na temat dymisji wiceprezesa oraz informacji na temat sytuacji prezesa Daniela Ozona. Związkowcy zarzucają właścicielom i radzie nadzorczej destabilizację JSW.

Protestujący zażądali dymisji przewodniczącej rady nadzorczej Haliny Buk. „Rezygnacja” i „Warszawiacy do domu” – krzyczeli związkowcy, stojąc nad obradującymi.

Nie chcieli także wypuścić z sali przewodniczącej. Interweniowała policja. Po kilkudziesięciu minutach górnicy opuścili jednak salę obrad i udali się do pomieszczenia obok. Planowane są rozmowy z Buk.

Zdaniem związkowców, prezes JSW ma zostać odwołany z m.in. z powodu niechęci do inwestycji niezwiązanych z działalnością spółki.

Źródło: dorzeczy.pl

Reklama / Advertisement