MEGA konferencja! Korwin-Mikke, Tumanowicz i Braun. „Jesteśmy eurontuzjastami. pozostajemy miażdżącymi krytykami Eurokołchozu” [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke, Witold Tumanowicz oraz Grzegorz Braun. / foto: YouTube
Janusz Korwin-Mikke, Witold Tumanowicz oraz Grzegorz Braun. / foto: YouTube

Janusz Korwin-Mikke, Witold Tumanowicz oraz Grzegorz Braun wzięli udział w kolejnej już konferencji koalicji antyunijnej i propolskie. W czasie swoich wystąpień mówili m.in. o dążeniu do odzyskania suwerenności Polski oraz swoim euroentuzjaźmie, który narzuca antyunijność.

– Niemiecka AfD zapowiedziała w ciągu 5 lat przeprowadzenie Dexitu, czyli wyjścia z Unii Europejskiej, jeżeli ta nie spełni kilku postulatów (…) Tego typu postulaty sprawiają, że w Niemczech wygrają partie, które kwestionują granice na Odrze – mówił Korwin-Mikke.

– My jako Ruch Narodowy popieramy dążenia do suwerenności państw europejskich (…) będziemy do tego też dążyć tu w Polsce. Stąd właśnie podjęliśmy współpracę środowisk antyunijnych, propolskich w ramach koalicji, która ma wystartować w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego – przekonywał z kolei Tumanowicz.

– Ze swojej strony chciałbym przypomnieć, że jesteśmy wielkimi zwolennikami swobody podróżowania, gospodarowania, cieszy nas przejaw każdej ludzkiej inicjatywy. (…) Nie wyobrażamy sobie kontynuacji tej smutnej praktyki, w której polskie sprawy są nieustannie narażone na bezpardonowe ataki – mówił Braun.

– Jesteśmy w gruncie rzeczy euroentuzjastami. Europa jest to nasz ukochany kontynent, cywilizacja i tradycje właśnie wolnościowe i narodowe. (…) Dlatego pozostajemy miażdżącymi krytykami eurokołchozu, jak wszystkich projektów kolektywistycznych – dodawał lider Pobudki.

8 KOMENTARZE

 1. Gdzie znajdę nagranie, w którym Sośnierz mówi, że trzeba wysłać żołnierzy do Rosji/Ukrainy? Czy mówił to w żarcie? Sarkastycznie?

 2. To był tekst pisany, publikowany na tym portaliku kilka tygodni temu.
  Już nie pamiętam czy to był cytat z jego wypowiedzi czy też artykuł był przez niego napisany. Tak czy inaczej sprawa była głośna i szeroko komentowana. Dokładnie jak brzmiała ta wypowiedź nie przytoczę ale sens niewątpliwie był taki, że chciałby on wysłać do Rosji jakichś polskich dywersantów w celu zrobienia tam jakichś akcji dywersyjnych (zamachów?) aby się odegrać na Rosji za działania przeciw Ukrainie (o ile dobrze pamiętam).

  • o takich rzeczach sie nie mowi, a rządy to robią po cichu
   jesli o tym mowil, to znaczy, ze cos wie wiecej. Moze zielone ludziki faktycznie juz sie przygotowuja.
   Podlasie powinno przygotowac bimber

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here