TVN lamentuje nad „masakrą dzików”. Polski Związek Łowiectwa dementuje ich kłamstwa. „Myśliwi nigdy nie wyrażali na to zgody”

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Reklama / Advertisement

TVN grzmi, że do końca stycznia może zostać odstrzelonych nawet 200 tys. dzików. Polski Związek Łowiecki dementuje nieprawdziwe doniesienia, które od kilku dni pojawiają się w mediach. Zarząd Główny PZŁ wydał w tej sprawie oświadczenie.

„Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego stanowczo oświadcza, że informacje pojawiające się ostatnio w mediach, mówiące o tym, że w ramach odstrzału sanitarnego tylko w styczniu i lutym br. Planowanych do odstrzału jest około 200 tys. dzików są nieprawdziwe” – napisano.

W oświadczeniu podkreślono, że zgodnie z zatwierdzonym przez Lasy Państwowe i obowiązującym planem łowieckim od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca tego roku pozyskanie dzika określono na poziomie ponad 185 tys. Obecnie wykonany został on w ponad 90 proc.

„Stanowczo podkreślamy, że liczba 185 tys. dzików dotyczy całego roku łowieckiego, na obszarze całej Polski, i tylko tak powinna być traktowana. Niemożliwym i niedopuszczalnym jest pozyskanie 200 tys. dzików w dwa miesiące. Zarówno władze Polskiego Związku Łowieckiego, jak i sami myśliwi nigdy nie wyrażali zgody na tego typu działania, nigdy nie były one też planowane przez Polski Związek Łowiecki, ani też organy Państwa” – zaznaczono.

Lament TVN-u krótko skomentował jeden z użytkowników Twittera, zamieszczając oświadczenie PZŁ: „Kłamaliśmy, kłamiemy i będziemy kłamać”.

Źródło: Twitter

Reklama / Advertisement