Najbogatszy człowiek świata rozwodzi się. 140 mld USD na stole

szef Amazona Jeff Bezos
Reklama / Advertisement

Jeff Bezos najbogatszy człowiek świata, główny udziałowiec i prezes firmy Amazon bierze rozwód ze swoją żoną, pisarką MacKenzie Bezos, z którą przeżył 25 lat.

Bezos na Twitterze napisał, że po długim okresie wygaszania uczuć i po okresie separacji, zdecydowali z żoną się rozstać. To oficjalny powód rozstania. Para ma 4 dzieci: 3 synów oraz adoptowaną dziewczynkę z Chin.

„Mieliśmy wspaniałe życie jako małżeństwo i widzimy przed sobą również wspaniałą przyszłość, jako rodzice, przyjaciele, partnerzy w biznesie oraz jako indywidualne jednostki podążające za przygodami. Chociaż etykieta może być inna, to pozostajemy rodziną i serdecznymi przyjaciółmi” – napisał szef Amazona

MacKenzie Bezos jest także założycielką organizacji Bystander Revolution, walczącej z przemocą i nękaniem.

Nie wiadomo co stanie się z majątkiem Jeffa Bezosa. On jest oceniany na 140-137 mld USD.

Jeśli para podzieli się po połowie, to Jeffowi zostanie 70 mld USD. Być może para już uzgodniła sposób podziału majątku, być może w tej sprawie decyzję będzie musiał podjąć sąd, uwzględniając wkład małżonków w uzyskanie majątku. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezależnie jaka będzie to decyzja, pani Bezos otrzyma miliardy.

Źródło: Money.pl, Business Insider

Reklama / Advertisement