PILNE! W Polsce odbędzie się globalny szczyt o Bliskim Wschodzie. „Zbierzemy w jedno miejsce dziesiątki krajów z całego świata”

Mike Pompeo prezydent USA Donald Trump. Foto: Twitter
Mike Pompeo prezydent USA Donald Trump. Foto: Twitter

Stany Zjednoczone planują zorganizować w lutym w Polsce globalną konferencję na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, w szczególności w Iranie – powiedział w piątek w stacji telewizyjnej Fox News amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo.

Jak powiedział, międzynarodowa konferencja miałaby się odbyć w Polsce w dniach 13-14 lutego i „koncentrować się na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie w regionie Bliskiego Wschodu, a jej ważnym elementem byłoby zapewnienie, że Iran nie jest destabilizującym czynnikiem”.

„Zbierzemy w jedno miejsce dziesiątki krajów z całego świata” – zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami Pompeo, który w piątek wyruszył z wizytą do Arabii Saudyjskiej.

Pompeo powiedział, że spotkanie ma ma też zawierać „ważny element, który ma zapewnić, że Iran nie będzie miał destabilizującego wpływu”.

Pompeo podkreślił, że wśród gości konferencji znajdą się przedstawiciele Azji, Afryki, obu Ameryk, Europy i Bliskiego Wschodu.

Źródło: Fox News/ PAP

5 KOMENTARZE

  1. Ciekawe gdzie? Moze w Strarych Kiejkutach. Lotnisko w Olsztynie blisko i osrodek ma doswiadczenie z arabskimi ksieciami. Chociaz nie beda mieszkanca zycia uprzykrzac.

  2. I te rządzace ulomki zgodzą sie ten spend finansować, zamiast trzymać się od bandyterki z daleka. Problemem na BW jest Izrael, znów chcą się wtracać w sprawy Persów, zeby wywołac kolejna wojnę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here