Radwańska odznaczona przez prezydenta. „Dziękuję, że Pani była i jest przykładem dla wielu młodych ludzi, którzy dziś biegają po kortach”

Agnieszka Radwańska i prezydent Andrzej Duda/fot. PAP/Leszek Szymañski
Agnieszka Radwańska i prezydent Andrzej Duda/fot. PAP/Leszek Szymañski
Reklama / Advertisement

Prezydent Andrzej Duda docenił najbardziej utytułowaną polską tenisistkę. Agnieszka Radwańska została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W listopadzie Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie sportowej kariery.
„W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem” – poinformowała na Facebooku, nie kryjąc, że była to dla niej jedna z najważniejszych, ale i bardzo trudnych decyzji.

„Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji” – tłumaczyła tenisistka.

My Dear Friends, I’d like to share with you one of the most important decisions of my life. Today, after 13 years of…

Opublikowany przez Agnieszkę Radwanską Środa, 14 listopada 2018

Do tej informacji odniósł się na Twitterze prezydent.

Dzisiaj prezydent Duda wręczył Agnieszce Radwańskiej Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz rozwoju polskiego sportu, osiągnięcia sportowe oraz za promowanie kraju na świecie.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Uczestniczyli w niej również Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda oraz ministrowie w Kancelarii Prezydenta i doradcy.

Pani Agnieszko, przeszła Pani do historii polskiego i światowego tenisa – mówił prezydent.

Dziękuję za rozsławianie polskiego tenisa na świecie, ale dziękuję także za to, że Pani była i jest przykładem dla wielu młodych ludzi, którzy dziś biegają po kortach i którzy – być może – pójdą w Pani ślady – dodał Andrzej Duda.

Kariera Radwańskiej rozpoczęła się w 2005 roku. Tenisistka przez lata zdobywała najwyższe tytuły w kraju i na świecie. Jako druga w historii Polka w 2012 roku dotarła do finału turnieju wielkoszlemowego w singlu. Po tym pamiętnym Wimbledonie znalazła się na drugiej pozycji w rankingu WTA.

Źródło: wprost.pl

Reklama / Advertisement