TVP ugina się po zarzutach o antysemityzm. „Stanowczo potępiamy powielanie antysemickich stereotypów” [VIDEO]

Jurek Owsiak oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz. / foto: YouTube
Reklama / Advertisement

TVP chętnie ugina się po protestach związanych z materiałem dotyczącym WOŚP, wyemitowanym w programie „Minęła 20”. Jarek Olechowski z TVP Info zapewnił, że wyciągnięte zostaną konsekwencje. – Wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje – zapewnił.

Chodzi o satyryczną animację przygotowaną przez Barbarę Pielę z „plastusiami”, które symbolizują znane osoby z przestrzeni publicznej. Tym razem bohaterem animacji byli szef WOŚP Jurek Owsiak oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W animacji Owsiaka i Gronkiewicz-Waltz pokazano, jak wspólnie zbierają pieniądze dla fundacji. W satyrze pokazano, że pieniądze są odkładane na obok i część z nich nie trafia do puszek WOŚP, ale do worków trzymanych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

To jednak nie to spowodowało największe oburzenie. Oglądający program zwrócili szczególną uwagę na znajdującą się na banknotach Gwiazdę Dawida. Oczywiście od razu pojawiły się zarzuty o antysemityzm. Władze TVP Info zapowiedziały ukaranie odpowiedzialnych.

– Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje – napisał na Twitterze Jacek Olechowski.

Reklama / Advertisement