Winnicki masakruje prowadzącą wPolsce.”PiS realizuje program niewiele odbiegający od poprzednich rządów. Nic skutecznie nie zreformowali” [WIDEO]

Edyta Hołdyńska i Robert Winnicki/fot. YouTube/Telewizja wPolsce (kolaż)
Edyta Hołdyńska i Robert Winnicki/fot. YouTube/Telewizja wPolsce (kolaż)
Reklama / Advertisement

Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego był gościem w telewizji internetowej wpolsce.pl będącą częścią koncernu braci Karnowskich. W ostrych słowach podsumował „reformy” PiS, a raczej ich brak.

PiS nie jest wrogiem politycznym. Jest konkurentem politycznym powiedziałbym nawet, że taką perfidną, bo realizującą program de facto niewiele odbiegający w treści od tego, co robiły poprzednie rządy przez 30 lat. Natomiast jest narodowo-katolicki bardzo często w formie, więc kradnący elektorat narodowy, katolicki i patriotyczny – powiedział Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego.

To jest to samo Prawo i Sprawiedliwość, które zawsze było za Unią Europejską, które popierało Traktat Lizboński, które przez trzy lata nie zreformowało ani jednej dziedziny życia państwowego – wyliczał lider narodowców.

Prowadząca pracownik medialna propartyjnej telewizji wpolsce.pl była zaskoczona. – A sądownictwo? Jeszcze nie – powiedziała nerwowo się uśmiechając. – A co się zmieniło? To, co miało się zmienić to i tak skapitulowali przed Unią Europejską – przypomniał Winnicki.

Prowadząca próbowała bronić rządu przypominając 500 plus. Winnicki przyznał, że głosował „za”, ale wprost powiedział, że to „beneficjum socjalne, ale to nie jest reforma administracyjna”.

Nie zmieniło się wiele w Urzędach Skarbowych, w administracji państwowej. Państwo nie jest reformowane – stwierdził poseł Ruchu Narodowego.

Zwrócił też uwagę, że tzw. „reforma edukacji” zlikwidowała jedynie gimnazja, lecz nie poruszyła istoty rzeczy. Ponadto państwo uderzyło w edukację domową.

Tak zwana reforma edukacji poza likwidacją gimnazjów nie zmieniła tego, co jest istotą rzeczy. Czyli z modelu wychowania i nauczania, a jeszcze ograniczono nauczanie domowe. Pani minister Zalewska uderzyła w najbardziej konserwatywną część polskiego społeczeństwa, które mówi, że najpewniejsze jest wychowanie i uczenie dzieci w domu – ocenił Winnicki.

Źródło: twitter.com

Reklama / Advertisement