Huawei zwolniła swojego pracownika oskarżonego o szpiegostwo. Huawei może stracić część rynku w Polsce

Reklama / Advertisement

Firma Huawei zwolniła dyrektora oskarżonego w Polsce o szpiegostwo. „Zepsuł reputację firmy”

Firma Huawei w natychmiastowym trybie zwolniła swojego pracownika, który został aresztowany w Polsce pod zarzutem szpiegostwa. To dyrektor Weijing W.

Natychmiastowe zwolnienie jest uzasadnione tym, że „zepsuł reputację firmy”.

„Ten incydent miał fatalne konsekwencje dla globalnej reputacji Huawei” – napisał w komunikacie zarząd chińskiego giganta telekomunikacyjnego, zastrzegając, że czyny, jakie zarzuca się Weijingowi W., „nie mają związku z firmą”.

Bardzo miękką reakcję firmy na zatrzymanie swojego dyrektora, należy tłumaczyć obawą chińskiego potentata przed możliwością utraty części polskiego rynku szczególnie dotyczącego rozbudowy polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Karol Okoński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa powiedział, że analizowane jest ryzyko związane z działalnością firmy Huawei.

W piątek polskie władze poinformowały o zatrzymaniu przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Weijinga W. i Piotra D. – byłego oficera ABW, który ostatnio pracował w Orange. Sąd podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla obu podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Źródło: Polsat News

Reklama / Advertisement