Najnowszy sondaż. PiS mocno trzyma się na pozycji lidera, 5 partii w sejmie

sondaż_wolnosc24_wyniki_notowania_poparcie_PiS_Nowoczzesna_PO
zdj.ilustracyjne. Jarosław Kaczyński i sejm RP.

Najnowszy sondaż. Według sondażu dla „Super Expressu”, do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. PiS utwierdza się na pierwszym miejscu. 5 partii w sejmie. 

Pierwsze miejsce w sondażu zajmuje Prawo i Sprawiedliwość. Chęć głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje aż 40 proc. uczestników badania. Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 29 proc.

Ostatnie miejsce na podium zajęły dwie partie Kukiz’15 i PSL mogą liczyć na 7% poparcia wśród uczestników tego sondażu.

Do Sejmu weszłoby jeszcze SLD, na które chce zagłosować 6 proc. respondentów.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Wolność (3 proc.), Partia Razem (3 proc.), Nowoczesna (3 proc.), Teraz! (1 proc.) i Zieloni (1 proc.).

Instytut Pollster przygotował też drugi wariant sondażu z uwzględnieniem powstającej partii Roberta Biedronia oraz ewentualnej partii skupionej wokół środowiska o. Tadeusza Rydzyka. W takiej wersji wyniki przedstawiają się nieco inaczej.

Pierwsze miejsce utrzymałby PiS z 37 proc. poparcia, a drugie miejsce przypadłoby PO (25 proc.), ale obie partie otrzymują mniejsze poparcie niż w pierwszym wariancie.

Na trzecim miejscu uplasowałoby się ugrupowanie Biedronia. Chęć głosowania na nie deklaruje 9 proc. respondentów.

Do Sejmu weszliby jeszcze: PSL (7 proc.), Kukiz’15 (7 proc.) i SLD (5 proc.).

Poniżej progu znaleźliby się: Nowoczesna (3 proc.), Wolność (3 proc.), Partia Razem (2 proc.), Teraz! (1 proc.) i partia o. Rydzyka (1 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 10-11 stycznia na próbie 1097 dorosłych Polaków.

Źródło: Super Express

3 KOMENTARZE

  1. Narobiło się tych partyjek i ciężko jest w takich warunkach coś osiągnąć – zwłaszcza, że społeczeństwo chce powrotu komuny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here