Policja publikuje nagranie z napadu nazistów z Antify z ataku na niemieckiego polityka [WIDEO]

Pobity przez nazistów z Antify Frank Magnitz, polityk AfD. Zdjęcie. youtube.com/ fb.com/afdbremen
Reklama / Advertisement

Policja z Bremy opublikowało nagranie z kamer miejskiego monitoringu moment napadu nazistów z Antify na polityka Alternatywy dla Niemiec. Trzej bandyci użyli narzędzi do pobicia mężczyzny.

Frank Magnitz został zaatakowany od tyłu przez trzech zamaskowanych napastników. Na nagraniu widać jak jeden z bandytów zadaje mu dwa ciosy w głowę w tym czymś co może być uznane za jakieś twarde narzędzie.

Rzecznik Alternatyw dla Niemiec powiedział w rozmowie z Breitbart, że jeden z napastników po uderzeniach przekazuje coś swemu wspólnikowi. Prawdopodobnie jest to właśnie narzędzie, którym zaatakowano niemieckiego polityka.

Początkowo próbowano przekonać do takiej wersji, że napad miał charakter rabunkowy, ale na nagraniach widać, że napastnicy nie chcieli okraść Magnitza.

Do napadu szybko też przyznała się Antifa. Naziści pochwalili się publikując wpis w post na stronie Indymedia. Napadu mieli dokonać członkowie grupy „Antifaschistischer Frühling Bremen”.

Oświadczyli oni, że chcieli mu wybić z głowy jego „ultraprawicowe i nazistowskie poglądy.” Policja sprawdza prawdziwość tego wpisu.

W ciągu ostatnich dni to kolejny atak na AfD. 5 stycznia wybuchła bomba w lokalnej siedzibie partii w Dobeln.

Reklama / Advertisement