Kinga Rusin wpłaciła pieniądze na WOŚP ze względu na dobro dzików

Kinga Rusin. / fot. YouTube/jastrzabpost
Kinga Rusin. / fot. YouTube/jastrzabpost
Reklama / Advertisement

Dziennikarka TVN, Kinga Rusin, zadeklarowała wpłatę 10.000 zł na konto WOŚP. Wszystko przez walkę z odstrzałem dzików.

Kinga Rusin aktywnie stanęła na froncie walki z odstrzałem dzików. Nie zmieniła wprawdzie zdjęcia profilowego na dziką świnię jak co poniektórzy, ale zaangażowała się w inne działania mające powstrzymać „rzeź dzików”.

Dziennikarka zachęcała na swoich profilach w mediach społecznościowych do podpisywania petycji w obronie dzików. Podpisy pod petycją były zbierane na stronie Avaaz.org. Kinga Rusin obiecała, że jeśli podpisze się pod nią 400.000 osób wpłaci na konto fundacji Owsiaka 10.000 PLN.

Ostatecznie pochwaliła się, że mimo, iż do ustalonego poziomu brakowało kilkunastu tysięcy podpisów dokonała już wpłaty.

View this post on Instagram

Dziś wielkie święto! 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❤️, dzień który łączy wszystkich ludzi dobrej woli. *** 3 dni temu @dobosz.daga rzuciła mi wyzwanie na instagramie, żeby połączyć WOŚP z dzikami dla dobra obu spraw. Zaproponowała żebym przekazała na WOŚP, zamiast jakiś swoich rzeczy konkretną kwotę, 10.000 zł. jeśli uda się nam zebrać 400.000 podpisów pod petycją „avaaz” przeciwko rzezi dzików. Zgodziłam się i poprosiłam Was o jeszcze większą mobilizację w tej sprawie. *** W tej chwili pod petycją jest już 374 tys. (!) podpisów, brakuje raptem 26 tysięcy do osiągnięcia celu. Chociaż do końca dnia zostało jeszcze 15 godzin, ja już teraz wpłacam obiecaną kwotę, 10 tys. na konto WOŚP❤️! Wiem, że te pieniądze, jak zwykle zostaną dobrze wydane na najbardziej potrzebny sprzęt medyczny, dzięki któremu będzie można leczyć chore dzieci. Jurek i jego Fundacja robią nieprawdopodobną robotę😘! Jestem dla nich pełna uznania i wspieram od samego początku. *** A wszystkim Wam z całego serca dziękuję za niesamowity odzew i zaangażowanie w sprawie dzików! Jeszcze żadna akcja związana z ochroną przyrody nie miała w Polsce tak gigantycznego społecznego odzewu. To wyraźny znak dla rządzących że Polacy nie zgadzają się na dewastację środowiska i rozliczą ich z tego co zrobili i nadal robią. To wielkie zwycięstwo empatii, mądrości i dalekowzroczności. *** Jurek Owsiak, zawsze powtarza, że nic go tak nie napędza i nie motywuje jak ludzie rzucający mu kłody pod nogi. Bierzmy z niego przykład! Nigdy nie należy się poddawać jeśli wierzymy, że to, co robimy jest słuszne i służy dobru wszystkich. *** Jurek, życzę dziś Orkiestrze kolejnego fantastycznego rekordu! Trzymam mocno kciuki i dokładam cegiełkę! SIEMA!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

 

Reklama / Advertisement