Liroy miażdży! „Unia Europejska zaczyna przypominać Związek Radziecki. To był Europejski Obszar Gospodarczy i do tego trzeba wrócić”

Piotr Liroy-Marzec. / foto: PAP/Marcin Obara

Piotr Liroy-Marzec, którego ugrupowanie Skuteczni startuje do wyborów uniparlamentarnych, ostro wypowiedział się o obecnej Unii Europejskiej. Zdaniem posła obecny kształt wspólnoty zaczyna przypominać Związek Radziecki.

Piotr Liroy-Marzec był gościem Polsat News, gdzie potwierdził, że będzie współtworzył antyunijną i propolską koalicję na wybory do Parlamentu Europejskiego. Ugrupowanie Skuteczni postuluje powrót do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i jest umiarkowanym skrzydłem koalicji.

Przypomnijmy, że w jej skład wchodzą obecnie cztery podmioty, obok partii Wolność i Ruchu Narodowego, należą do niej stowarzyszenia Pobudka oraz Skuteczni. W ostatnim czasie chęć dołączenia do koalicji wyraził Marek Jakubiak, który uzależnił to od zgody członków jego nowej partii.

W Polsat News Piotr Liroy-Marzec wypowiedział się na temat obecnego kształtu Unii Europejskiej. – Nie jestem antyeuropejczykiem, ale Unia zaczyna przypominać Związek Radziecki. Trzeba ją zreformować, kiedyś to był Europejski Obszar Gospodarczy, i do tego trzeba wrócić. Szeroka koalicja jest konieczna, by przełamać duopol PO-PiS – powiedział.

7 KOMENTARZE

  1. „należą do niej stowarzyszenia Pobudka oraz Skuteczni”. Skoro sam Grzegorz Braun powiada, że organizacja Pobudka nie wchodzi w działania polityczne,to czemu kłamiecie? dla kogo ta propaganda? Chyba, że jest to projekt, by wszystkich zebrać do kupy jak najwięcej, a potem ich wszystkich utopić

  2. ale zrobił odkrycie; od samego początku było wiadomo, ze urzędasy (czytaj masoni) tworzą Eurokołchoz; Eurokołchoz, który miał być, i jest od początku, gorszy niż oryginał; no, ale niech działa dla dobrej sprawy – otwierania ludziskom zaklejonych (ciekawe czym?) oczu;

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here