Czy nadchodzi dzień sznura? Anonimowe groźby wobec prezydentów Poznania, Wrocławia i Polski. Policja uwija się zamykać ich autorów

Andrzej Duda i ś.p. Paweł Adamowicz/fot. PAP (kolaż)
Andrzej Duda i ś.p. Paweł Adamowicz/fot. PAP (kolaż)
Reklama / Advertisement

Okazuje się, że zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i śmierć ofiary w szpitalu zmobilizowała ludzi do uzewnętrzniania swoich emocji wobec rządzących. Pojawiają się ostre pogróżki wobec prezydentów Poznania i Wrocławia a nawet wobec prezydenta Andrzeja Dudy.

Policja aresztowała jednego mężczyznę, który na Twitterze pisał pogróżki pod adresem prezydentów Poznania i Wrocławia. – Mężczyzna, który na Twitterze groził Prezydentowi Poznania i Wrocławia został dzisiaj zatrzymany przez policjantów z @PolicjaWlkp Będzie także odpowiadał za nawoływanie do nienawiści – poinformowała Policja.

Jak się okazało, „jest to 41 latek, mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości”.

Błyskawiczne namierzenie i zatrzymanie podejrzanego to w głównej mierze zasługa policjantów Biura dw. z Cyberprzestepczością – podkreśliła Policja.

To jednak nie wszystko. Pojawiły się też groźby wobec prezydenta Andrzeja Dudy. – Zatrzymaliśmy 72-letniego mieszkańca Warszawy, który dzisiaj po południu zadzwonił do WCPR i groził Prezydentowi, tłumacząc „zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda” – poinformowała na Twitterze warszawska policja.

Po otrzymaniu informacji Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI szybko ustalili miejsce zamieszkania osoby. Zabezpieczono telefon, z którego wykonano połączenie. Zatrzymany jeszcze dzisiaj trafi do policyjnego aresztu. O wszystkim poinformowano prokuraturę – zaznaczono.

Swoją drogą jak sądzicie, ile czasu zajęłaby sprawa policji, gdyby pogróżki dotyczyły zwykłego obywatela, na przykład kogoś z Was?

Źródło: twitter.com/nczas.com

Reklama / Advertisement