Donald Trump spotka się z zaufanym człowiekiem Kim Dzong Una. Tematem denuklearyzacja

Prezydent Donald J. Trump (P) i lider Północnej Korei Kim Dzong Un podczas historycznego spotkania w Singapurze. Dostawca: PAP/EPA.
Prezydent Donald J. Trump (P) i lider Północnej Korei Kim Dzong Un podczas historycznego spotkania w Singapurze. Dostawca: PAP/EPA

Sarah Sanders, rzecznik prasowy Białego Domu, poinformowała, że prezydent Donald Trump spotka się z bliskim współpracownikiem Kim Dzong Una, generałem Kim Yong Cholem.

Sara Sanders ujawniła, że Donald Trump spotka się z Kim Yong Cholem dziś a spotkanie odbędzie się w Białym Domu. Politycy mają rozmawiać na temat wzajemnych relacji pomiędzy USA i Koreą Północną, a także omówić postępy w procesie denuklearyzacji, którą Kim Dzong Un obiecał w trakcie spotkania obu przywódców w Singapurze.

Generał Kim Yong Chol towarzyszył Kim Dzong Unowi w trakcie spotkania z Donaldem Trumpem w Singapurze. Jest uznawany za jego zaufanego doradcę. Należy do ścisłego kierownictwa politycznego Korei Północnej.

Generał Kim Yong Chole przyleciał do USA wczoraj wieczorem. Dziś rano spotkał się z amerykańskim Sekretarzem Stanu Mike`iem Pompeo oraz Specjalny Przedstawicielem USA d/s Korei Północnej Stephenem E. Biegunem, który odpowiada za prowadzenie negocjacji ze stroną koreańską. Sara Sander podała, że strony były zadowolone z dyskusji jaka miała miejsce w trakcie tego spotkania.

Donald Trump zapowiedział już wcześniej, że chce ponownie spotkać się z Kim Dzong Unem.

Wiceprezydent USA, Mike Pence powiedział wczoraj na spotkaniu z ambasadorami USA, że Korea Północna nie poczyniła znaczących postępów w procesie denuklearyzacji.