Krzysztof Piątek zawodnikiem Milanu. Włoski Klub oficjalnie potwierdził transfer

Krzysztof Piątek
Reklama / Advertisement

Polski reprezentacyjny napastnik Krzysztof Piątek przeszedł z klubu Genoa do słynnego AC Milan Mediolan. Piątek podpisał kontrakt na grę do 2023 r.

Na oficjalnej klubowej stronie i na Facebooku klubu ukazało się następujące oświadczenie:

AC Milan ma przyjemność ogłosić przejęcie Krzysztofa Piątka z Genoa Cricket and Football Club. Polski napastnik podpisał kontrakt z AC Milan do 30 czerwca 2023.

Urodzony w Dzierżoniowie (Polska) 1 lipca 1995 roku, Krzysztof Piątek rozpoczął karierę w Lechii Dzierżoniów. W 2013 roku podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin (72 występy, 15 goli). Potem dołączył do Cracovii w 2016 roku, gdzie grał przez kolejne dwa sezony (32 gole w 63 występach). Na początku tego sezonu dołączył do Genui, gdzie zagrał 21 razy (19 w mistrzostwach krajowych i 2 w Pucharze Włoch) i strzelił 19 bramek (13 w Serie A i 6 w Pucharze Włoch).

Konferencja prasowa Piątka odbędzie się jutro, czwartek, 24 stycznia 2019, o godzinie 13.00 w Milanello. Ona będzie transmitowana na żywo na kanale klubu „Milan TV”, w języku angielskim i we włoskim. Po konferencji prasowej Krzysztof dołączy do kolegów z drużyny na pierwszą sesję treningową (zaplanowaną na 15:30) jako czerwono-czarny gracz.
 

Źródło: Oficjalna strona i facebook AC Milan

Reklama / Advertisement