Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej chce ślubu ze swoim partnerem. Liczy, że udzieli mu go szef

Michał Cessanis i Paweł Rabiej w programie
Michał Cessanis i Paweł Rabiej w programie "Skandaliści"/fot. YouTube/Portal SATinfo24.pl

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej chce, żeby jego szef prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udzielił mu i jego partnerowi ślubu. Gejowski „ślub” jest jednak obecnie niemożliwy, ale Paweł Rabiej z Nowoczesnej liczy, że zmiany w prawie pójdą szybko.

To oczywiście są pobożne życzenia, ponieważ polityczne siły, które popierają takie „śluby” ani nie rządzą, ani też nie mają żadnej parlamentarnej większości, żeby takie prawo wprowadzić.

Partnerem Pawła Rabieja jest dziennikarz, podróżnik, wicenaczelny Travelera Michał Cessanis. „Mam nadzieję, że prezydent Trzaskowski udzieli nam ślubu z Michałem” – mówi Rabiej, który pracuje nad szczegółami samorządowej karty LGBT. (środowisk homoseksualnych)..

Niemniej Platforma, która bynajmniej nie popierała takich związków, ani też nie chciała wprowadzić odpowiednich zmian w przepisach, kiedy rządziła, teraz zmienia front. PO wystraszyło się partii Biedronia „Wiosna” i zaczyna życzliwiej patrzyć na środowisko LGBT.

Prezydent Warszawy Trzaskowski mówi: „Popieram związki partnerskie. W klubie poselskim PO też jest duże poparcie dla tej inicjatywy. Potrzebna jest ustawa”. Jego zastępca Paweł Rabiej z Nowoczesnej liczy, że zmiany pójdą tak szybko, że prezydent Trzaskowski udzieli ślubu jemu i jego partnerowi. Takie zmiany mogą nastąpić tylko w tym wypadku, kiedy PO obejmie władze.

Źródło: „Super Express”.

5 KOMENTARZE

  1. Panowie mogą wziąć gejowski ślub w każdej chwili, nic temu nie przeszkadza. Oczywiście od strony społeczno-prawnej będzie miał status podobny do ślubów kolonijnych, ale czy to przeszkadza miłości?
    Nie. nie przeszkadza. Tylko, że panom nie zależy na miłości tylko na tym aby ośmieszyć państwo, zakpić z tradycji i przyzwoitości.

  2. No to po strzela sobie w stope.
    Takie związki to choroba i żadne same innych gatunków ze sobą nie spółkują.
    Nie daj boże aby jeszcze adoptowali dzieci bo to bedzie koniec świata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here