Donald Trump cieszy się znakomitym zdrowiem. Biały Dom publikuje wyniki badań medycznych prezydenta

Donald Trump. Foto: PAP/EPA
Donald Trump. Foto: PAP/EPA

Prezydent Trump przeszedł coroczne rutynowe testy i badania medyczne, które wykonywane są wszystkim prezydentom. Okazuje się, że mimo kpin i głosów powątpiewających w jego dobrą kondycję cieszy się znakomitym zdrowiem.

Dobry stan zdrowia Donalda Trumpa był wielokrotnie kwestionowany przez Demokratów i media, mimo, iż nie bo ku temu nigdy żadnych podstaw. Krytycy wskazywali na jego zamiłowanie do fast foodów i niechęć do ćwiczeń fizycznych.

Tymczasem 72-letni prezydent znów zaskoczył znakomitym stanem zdrowia. Badania i testy jak co roku przeprowadzono w wojskowym szpitalu Walter Reed National Military Medical Center na przedmieściach Waszyngtonu.

Raport na ten temat opublikował doktor Sean Conley, szef służb medycznych administracji Trumpa. –

„Jestem szczęśliwy, iż mogę ogłosić, że prezydent Stanów Zjednoczonych cieszy się bardzo dobrym zdrowiem i przewiduję, iż pozostanie w takiej kondycji do końca swej kadencji” – napisał w raporcie Conley.

Na razie nie opublikowano jeszcze żadnych szczegółów raportu. Rok temu podawano m.in, że Trump ma nieco zbyt wysoki poziom cholesterolu. i waży za dużo. Przy 187 cm wzrostów jego waga wynosiła wówczas 108 kilogramów.

Rok temu Demokraci i media podważali wyniki badań wskazując, że Trump pije zbyt dużo coli i je za wiele czerwonego mięsa. Roztrząsaniu stanu jego zdrowia poświęcono mnóstwo artykułów i programów. Posunięto się nawet do oskarżenia o fałszowanie wyników przez ówczesnego lekarza Trumpa doktora Ronny Jacksona, który pracował jeszcze dla prezydenta Baraka Husseina Obamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here