Znana streamerka zablokowana, bo powiedziała prawdę! „Obraziła” zmiennopłciowych twierdząc, że są tylko dwie płcie

Streamerka HelenaLive fot. screen twitch.tv
Streamerka HelenaLive fot. screen twitch.tv

Znana streamerka nadająca regularnie na platformie Twitch.tv pod pseudonimem HelenaLive zablokowana. Jej kanał został zamknięty po tym, jak stwierdziła, że istnieją wyłącznie dwie płcie. Serwis uznał, że jej przekonania są obraźliwe dla społeczności transpłciowych i zdecydował się na usunięcie kanału.

Według regulaminu serwisu każdy użytkownik może zostać zablokowany ze względu na np. skąpy strój bądź prezentowanie obraźliwych treści. Najczęściej do usunięcia dochodzi w momencie, gdy bardzo duża liczba użytkowników „zgłosi” kanał, jednak tym razem administracja zadziałała „prewencyjnie”.

Użytkowniczka HelenaLive zgłosiła odwołanie od decyzji i napisała wiadomość w której prosiła o wyjaśnienie sytuacji, to co otrzymała w odpowiedzi na prawdę może szokować.

„Twoje ostatnie zachowanie udowodniło, że nie rozumiesz, czym jest mowa nienawiści i jak może wpłynąć na twoją społeczność na kanale” – czytamy w wytłumaczeniu.

„Kilka z twoich stwierdzeń zostało uznanych za obraźliwe w stosunku do społeczności osób transpłciowych, a my nie tolerujemy takiego zachowania” – napisała administracja Twitcha.

Informacja o usunięciu kanału odbiła się szerokim echem wśród internautów i fanów kanału HelenaLive. Decyzja o zablokowaniu nie została jednak cofnięta.

Czy to dobrze, że zakazuje się prezentacji swoich przekonań?” – pytała na twitterze streamerka.

Źródło: News.com.ua / NCzas.com

5 KOMENTARZE

  1. A ludzie są zdecydowanie zbyt uprzejmi i cierpliwi tak wobec różnych demoralizatorów jak i władzuń „postępowych” wszelkich.
    A przecież są jeszcze jakieś paragrafy dotyczące demoralizowania.
    Są też te dotyczące wolności wypowiedzi.

  2. można a nawet należy być tolerancyjnym w stosunku do kogoś, kto nazywa się zmiennopłciowcem czy tam nawet kosmitą, nic nam do tego. Ale kiedy takie indywidua zaczynają nam zagrażać,a JUŻ ZAGRAŻAJĄ NASZEJ WOLNOŚCI, to należy BEZWZGLĘDNIE SIĘ PRZED NIMI BRONIĆ!!! MAMY PRAWO RZĄDAĆ OD ORGANÓW PAŃSTWA OCHRONY PRZED NATARCZYWOŚCIĄ i natręctwem!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here