Krystyna Janda znów w natarciu. Aktorka uważa, że prawie wszyscy wyborcy PiS to głąby bez żadnego wykształcenia

Krystyna Janda. / fot. Twitter/Pikuś POL

Krystyna Janda, niegdyś wybitna aktorka, dziś celebrytka znana tyko z ataków na PiS znów postanowiła błysnąć wiedzą i rozeznaniem na temat Polski. Na Facebooku opublikowała diagram, z którego wynika, że wyborcy PiS nie mają prawie żadnego wykształcenia.

Janda zamieściła diagram „Wykształcenie wyborców PiS” opatrzony komentarzem „Problem w tym, że nie rozumieją zdań współrzędnie złożonych”. Nie wiemy skąd to Jandy przekonanie. Aktorka nie wypowiedziała się na temat dań złożonych podrzędnie. Niewykluczone, że ona jak i autor diagramu nawet nie wiedzą że takie też są.

Tak czy owak z publikacji Jandy wynika, że 72% wyborców PiS nie ukończyło nawet podstawówki. W przypadku młodszego elektoratu oznacza, że zakończyli edukację na maksimum 5 klasach.
Kolejne 18% podstawówkę ukończyło, w tym ci młodsi 6 klas. Zaledwie 7% ma średnie wykształcenie, a 3% wyższe.

Jeśli wziąć pod uwagę, że ok 40% Polaków głosowało na PiS, to proste obliczenia wskazują, że według Jandy 1/3 Polaków nie przeczołgało się nawet przez podstawówkę.

I ktoś z taką wiedzą, rozeznaniem, rozumieniem jest ikoną opozycji. Taką osobę zaprasza się do programów i pozwala wypowiadać na temat Polski i polityki. Nic dziwnego, że lichy, socjalistyczny PiS ma tak duże poparcie, skoro idole i autorytety oficjalnej opozycji mają takie wyobrażenie o Polakach.

65 KOMENTARZE

 1. Ten babsztyl pogardza Polakami, ale jednocześnie pieniądze wymuszane na Polakach to lubi. Pieniądze wymuszane na Jej teatrzyk. A niech zacznie działać na wolnym rynku.
  Kazik śpiewał „wszyscy artyści to prostytutki..” Może przesadził. Nie wszyscy, ale na pewno bardzo wielu.

  • Ciekawi mnie dlaczego Ci wszyscy tutaj opluwacze nie mają twarzy? Jara, Anonimy Conservy (??) i inni. Odpowiedzi nasuwa się kilka… Niech każdy dopasuje do siebie. Wstyd! Odważnym jest się wtedy, gdy nie wstydzisz się tego co mówisz lub piszesz.

  • Zwolennicy PiS-u i disco-polo nie będą lubić teatrzyku, bo się na prawdziwej sztuce nie znają. Nie jest to może karane wiezieniem ale…wstyd…

   • zoska daj se siana,bo żeby pisac o znajomosci sztuki to trzeba miec minimum kultury ,boje sie że w teatrze nie wiedziałabys jak sie zachowac,

   • Szanowna Pani. Jestem koneserem teatru. Mam prawo sądzić że obejrzałem więcej spektakli niż Pani. Literaturę światową czytam w oryginale (znam 3 języki w mowie i piśmie). Proszę nie ublizac ludziom których Pani nie zna. PS. Głosowałem na PiS i popieram PiS. A Pani Janda aktorka dobra była za czasu tzw. komuny. Teraz za czasów wolności jakoś nikt jej nie angażuje. Przypadek? Nie sądzę. Pani Janda stworzyła sobie prywatny teatr na który żąda publicznych pieniędzy. A że władza nie jest mówiąc kolokwia lnie glupua i kasy nie da więc Pani Janda na władze pluje. Cóż typowe u lud, i ograniczonych umysłowo. Pozdrawiam serdecznie

   • To fakt. Dyskopolowe i remizowoweselne „bo wszyscy Polacy to jeda rodzina” tylko po pijanemu

  • Przeciez dziala w sferze prywatnej bez dotacji panstwa .Ludzie chodza do niej z wlasnej woli ,ciezko kupic bilety .Moze zamiast krytykowac na oslep wypadałoby przemyslec jej slowa czy aby nie ma racji !?

  • Wydaje mi się,że nie pogardza ale stwierdza fakty. Trzeba być oderwanym od rzeczywistości , przekupnym łotrem lub bezmózgowiem aby głosować na pis.

   • To w końcu jesteś pisowcem czy jesteś przeciw propagandzie kłamliwej pisowskiej [rekord świata trochę lepiej niż za komuny ]nie mogę słuchać tych fałszywych i zakłamanych na każdym kroku ludzi tak po ludzku jest mi wstyd że aż plecy mam czerwone ze wstydu i żygać się chce

  • Jakim prawem pani nazywa Panią Jande babsztylem, no tak zapomniałam, że pisiory maja najmniejsze mózgi i piec klas szkoły podztawowek

 2. Nie macie już o kim pisac, tylko o jakiejś idiotce, nie kontaktującej z rzeczywistością? Czasy ostateczne, Europa chyli sie ku upadkowi, cenzura coraz ostrzejsza, bieda ludziom w oczy zaglada (emeryci, renciści, chorzy), a Wy o jakieś prostackiej babie piszecie.

 3. Tej pani też rozum odebrało podobnie jak Stefanowi N. Ciekawe czy jej kariera zakończy się równie efektownym fajerwerkiem?

 4. Jakim prawem ta nabotoksowana paniusia obraża większość Polaków? To ona ma mózg zmacerowany przez jad i pogardę dla każdego,kto myśli inaczej niż ona.

 5. Pani Janda jest klinicznym przykładem, obok Pana Rektora Stuhra, że aktorzy maja głównie zdolności posługiwania się cudzymi tekstami. Lepiej niech mówią słowami Słowackiego, Wyspiańskiego lub Szekspira i nie silą się na oryginalność. Bo nawet od wybitnych aktorów raczej nic mądrego o społeczeństwie i otaczającym świecie nie usłyszymy. Każda próba wejścia w buty intelektualisty komentującego otaczającą rzeczywistość kończy się blamażem i wątpliwościami, co do ich wiedzy i zdolności pojmowania świata. Jak to napisał Tomas Sowell, są intelektualiści mądrzy i niemądrzy, których intelekt i wiedza nie idą w parze z formalnym wykształceniem i medialną popularnością. Żałosne wykształciuchy, które nie dostrzegają, że nawet wybitne role aktorskie nie upoważniają do wydawania kategorycznych sądów o czymś czego jak widać kompletnie nie rozumieją. Ich społeczna misja to obsadzać postaci komediantów (co też bezwiednie czynią, bo się nieźle uśmiałem), a nie moralnych i intelektualnych narodowych autorytetów, bo to za trudna rola i nie ten teatr. I straszno i smieszno, jak mawiają Rosjanie, gdy w teatrze życia ktoś na siłę próbuję odegrać nie swoją rolę! Choć trzeba przyznać Pani Janda nie zraża się, a kolejne głupstwa, które wyplata nie powodują żadnej pogłębionej refleksji, prowadzącej do nieuniknionej konstatacji, że może warto ugryźć się w język i pomilczeć?

 6. chyba się przygotowuje do jakowejś wielkiej roli w swoim „teatrzyku piątej klepki” i najnormalniej w świecie ćwiczy, i przy okazji ma podgląd na reakcję widzów; ma nowatorskie podejście do sztuki; niech wyjedzie na zachód – tam może ją docenią; tu chyba jest skończona; ileż to można słuchać w kółko tych jej głupot i wypocin?

 7. Bla, bla… Na PIS nie głosowało 40%Polaków ale 40% biorących udział w wyborach, spośród uprawnionych do głosowania. Szkoła się jednak czasami przydaje, no chyba że ktoś uprawia jedynie kłamliwą propagandę i mówi do niedouczonych.

 8. Zgadzam sie z Janda kaczynski podzielil rodziny np z 4- osobowego rodzenstwa 2 ma wyksztakcenie srednie i glosuje na PO-ko a pozostala 2-ojka wyksztalcenie zawodowe i podstawiwe glosuje na pis i ze soba nie rozmawia wrecz sie nienawidza

 9. No i mamy troli w akcji zniesławiania wspaniałej aktorki patriotki .myślącej jak 90procent Polaków. Prawda niestety boli nie trzeba statystyk żeby wirdzieć że jest to partia dla głąbów i nieudaczników

 10. Niech nie obraża ludzi, bo za chwilę będzie składka na nią, ponieważ nie będzie miała za’co żyć jak wszyscy’tego typu aktorzy którzy plują na’ludzi i Boga.

 11. nędzna aktorzyna, zrobiła karierę gołą dupą.. I tyle! Żeby się wypowiadać na jakikolwiek temat, trzeba mieć choć trochę rozumu, wiedzy, inteligencji. A to coś ma gnojówkę zamiast mózgu..

 12. „Krystyna Janda, niegdyś wybitna aktorka, dziś celebrytka znana tyko z ataków na PiS” – jakbyście głąby chodziły do teatru, to byście wiedziały, że Krystyna Janda jest wciąż czynną aktorką i reżyserką i gra w co najmniej kilkunastu spektaklach, w różnych teatrach. No ale kogo jak pytam?

 13. Autor artykułu jest idiotą. Nie 40% Polaków głosowało na PiS a 40 % głosujących, to zasadnicza różnica… Ale co tam dla narodowo socjalistycznego publicysty… Skończyłeś podstawówkę czy przeczołgałeś się przez 5 klas??

 14. Pani Krystyna P. to wykształcony troglodyta, półmózg i stara tępa, zardzewiała rura bez ogłady i taktu. Tyle w temacie.

 15. 40%(?!) z głosujących… jełopie
  więc co najwyżej 1/6 ‚Polaków’ bez wykształcenia – i to się zgadza
  pomijając fakt, że dziś nie trzeba być specjalnie rozgarniętym, żeby skończyć ‚studia’…
  wystarczy w terminie opłacić czesne 🙂

 16. Nie wiem skąd się wzięło komuś 40% Polaków głosujących na PiS. Frekwencja w 2015r to około 50%, oddano 15 200 671 ważnych głosów , na Pis oddano 37,5%, a to daje 5 700 252, a to 18,6% z 30 629 150 uprawnionych do głosowania. Ten kto wyliczył, że 40% Polaków głosowało na PiS też jest wśród tych 72% niedouczonych głosujących na PiS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here