Krystyna Janda znów w natarciu. Aktorka uważa, że prawie wszyscy wyborcy PiS to głąby bez żadnego wykształcenia

Krystyna Janda. / fot. Twitter/Pikuś POL

Krystyna Janda, niegdyś wybitna aktorka, dziś celebrytka znana tyko z ataków na PiS znów postanowiła błysnąć wiedzą i rozeznaniem na temat Polski. Na Facebooku opublikowała diagram, z którego wynika, że wyborcy PiS nie mają prawie żadnego wykształcenia.

Janda zamieściła diagram „Wykształcenie wyborców PiS” opatrzony komentarzem „Problem w tym, że nie rozumieją zdań współrzędnie złożonych”. Nie wiemy skąd to Jandy przekonanie. Aktorka nie wypowiedziała się na temat dań złożonych podrzędnie. Niewykluczone, że ona jak i autor diagramu nawet nie wiedzą że takie też są.

Tak czy owak z publikacji Jandy wynika, że 72% wyborców PiS nie ukończyło nawet podstawówki. W przypadku młodszego elektoratu oznacza, że zakończyli edukację na maksimum 5 klasach.
Kolejne 18% podstawówkę ukończyło, w tym ci młodsi 6 klas. Zaledwie 7% ma średnie wykształcenie, a 3% wyższe.

Jeśli wziąć pod uwagę, że ok 40% Polaków głosowało na PiS, to proste obliczenia wskazują, że według Jandy 1/3 Polaków nie przeczołgało się nawet przez podstawówkę.

I ktoś z taką wiedzą, rozeznaniem, rozumieniem jest ikoną opozycji. Taką osobę zaprasza się do programów i pozwala wypowiadać na temat Polski i polityki. Nic dziwnego, że lichy, socjalistyczny PiS ma tak duże poparcie, skoro idole i autorytety oficjalnej opozycji mają takie wyobrażenie o Polakach.

15 KOMENTARZE

  1. Ten babsztyl pogardza Polakami, ale jednocześnie pieniądze wymuszane na Polakach to lubi. Pieniądze wymuszane na Jej teatrzyk. A niech zacznie działać na wolnym rynku.
    Kazik śpiewał „wszyscy artyści to prostytutki..” Może przesadził. Nie wszyscy, ale na pewno bardzo wielu.

  2. Nie macie już o kim pisac, tylko o jakiejś idiotce, nie kontaktującej z rzeczywistością? Czasy ostateczne, Europa chyli sie ku upadkowi, cenzura coraz ostrzejsza, bieda ludziom w oczy zaglada (emeryci, renciści, chorzy), a Wy o jakieś prostackiej babie piszecie.

  3. Tej pani też rozum odebrało podobnie jak Stefanowi N. Ciekawe czy jej kariera zakończy się równie efektownym fajerwerkiem?

  4. Jakim prawem ta nabotoksowana paniusia obraża większość Polaków? To ona ma mózg zmacerowany przez jad i pogardę dla każdego,kto myśli inaczej niż ona.

  5. Pani Janda jest klinicznym przykładem, obok Pana Rektora Stuhra, że aktorzy maja głównie zdolności posługiwania się cudzymi tekstami. Lepiej niech mówią słowami Słowackiego, Wyspiańskiego lub Szekspira i nie silą się na oryginalność. Bo nawet od wybitnych aktorów raczej nic mądrego o społeczeństwie i otaczającym świecie nie usłyszymy. Każda próba wejścia w buty intelektualisty komentującego otaczającą rzeczywistość kończy się blamażem i wątpliwościami, co do ich wiedzy i zdolności pojmowania świata. Jak to napisał Tomas Sowell, są intelektualiści mądrzy i niemądrzy, których intelekt i wiedza nie idą w parze z formalnym wykształceniem i medialną popularnością. Żałosne wykształciuchy, które nie dostrzegają, że nawet wybitne role aktorskie nie upoważniają do wydawania kategorycznych sądów o czymś czego jak widać kompletnie nie rozumieją. Ich społeczna misja to obsadzać postaci komediantów (co też bezwiednie czynią, bo się nieźle uśmiałem), a nie moralnych i intelektualnych narodowych autorytetów, bo to za trudna rola i nie ten teatr. I straszno i smieszno, jak mawiają Rosjanie, gdy w teatrze życia ktoś na siłę próbuję odegrać nie swoją rolę! Choć trzeba przyznać Pani Janda nie zraża się, a kolejne głupstwa, które wyplata nie powodują żadnej pogłębionej refleksji, prowadzącej do nieuniknionej konstatacji, że może warto ugryźć się w język i pomilczeć?

  6. chyba się przygotowuje do jakowejś wielkiej roli w swoim „teatrzyku piątej klepki” i najnormalniej w świecie ćwiczy, i przy okazji ma podgląd na reakcję widzów; ma nowatorskie podejście do sztuki; niech wyjedzie na zachód – tam może ją docenią; tu chyba jest skończona; ileż to można słuchać w kółko tych jej głupot i wypocin?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here