Nigel Farage zakłada swoją nową partię. Jej nazwę znają już wszyscy Brytyjczycy

Nigel Farage. / fot. Wikipedia
Reklama / Advertisement

Brytyjska Komisja Wyborcza zarejestrowała nową partię, której liderem jest Nigel Farage. Ugrupowanie nazywa się Brexit.

Farage, który zapowiadał, że po Brexicie wycofa się z czynnego uprawiania polityki, teraz rezygnuje z tego pomysłu i zakłada nową partię – Brexit. Brytyjski polityk, architekt Brexitu rozstał się niedawno ze swoim macierzystym ugrupowaniem UKIP.

Farage zakłada nowe ugrupowanie na wypadek gdyby 29 marca nie doszło do ostatecznego Brexitu i Brytyjczycy mieliby brać udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk i jego zwolennicy zamierzają wziąć w nich udział, gdyby w zapowiadanym terminie nie doszło do ostatecznego opuszczenia Unii. Farage nie wyklucza, że politycy „zdradzą” obywateli i zablokują, lub opóźnią Brexit. Celem Brexitu byłoby więc doprowadzenie do ostatecznego Brexitu.

„Wiele razy dawałem jasno do zrozumienia, że nie będę bezczynnie przyglądał się, gdy dojdzie do sprzeniewierzenia się wynikom referendum i trzeba będzie konkurować w wyborach. Wystąpię jako kandydat Partii Brexit i oddam jej całą swą energię” – napisał Farage.

„Partia została założona przy mym pełnym poparciu, by walczyć w europejskich wyborach 23 maja, na wypadek, gdyby w tym czasie nie doszło do Brexitu”.

Polityk po raz kolejny wyjaśnił swe powody rozstania się z UKIP, której przewodzi Gerard Batten. „Gdyby tylko UKIP trzymała się swego stałego kursu, teraz miałaby świetne wyniki w sondażach”.

Polityk zarzuca partii związanie się m.in z Tommy Robinsonem i stanie się partią „działalności ulicznej”. Według niego odebrało to powagę ugrupowaniu i zniechęciło do niego potencjalnych wyborców.

Według dziennika „Daily Telegraph” nowe ugrupowanie może przyciągnąć „tysiące konserwatystów” i z powodzeniem startować też w tegorocznych wyborach w Wielkiej Brytanii.

Reklama / Advertisement