Sondaż w sprawie koalicji Wiosny z Platformą. Zwolennicy Roberta Biedronia wypowiedzieli się

Robert Biedroń. Foto: PAP
Robert Biedroń. Foto: PAP

SW Research przeprowadził sondaż dla serwisu rp.p, czy Robert Biedroń powinien przyłączyć się do Koalicji Obywatelskiej?

41 proc. ankietowanych uznało, że Robert Biedroń nie powinien przyłączać się do Koalicji Obywatelskiej. 25 proc. ankietowanych było przeciwnego zdania. 34 proc nie miało w tej sprawie zdania.

Szef PO Grzegorz Schetyna zdaje sobie sprawę, że do przedwyborczej koalicji nie dojdzie. Schetyna wie, że jedynie co może zrobić w tej sprawie, to uniknięcie konfrontacji z Wiosną. To jednak jest nieuniknione, ponieważ Biedroń zdobywa punkty kosztem PO, a nie np. PiSu.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku sam Biedroń nazywał Koalicję Obywatelską „wielkim oszustwem” i na razie nic nie wskazuje, żeby zmienił swój punkt widzenia.

Potwierdzają to słowa zastępcy Biedronia, Marcina Anaszewicza w rozmowie z serwisem rp.pl:

Polki i Polacy potwierdzają, że nie ma miejsca i czasu na sztuczne łączenie się w jedną grupę wzajemnej politycznej adoracji. Łączenie w jednym środowisku Romana Giertycha i Barbary Nowackiej to po prostu polityczna ściema. Dziś potrzebujemy pozytywnej propozycji programowej wyjścia z wojny polsko-polskiej, a nie wyłącznie straszenia PiS-em.

Źródło: Rzeczpospolita

3 KOMENTARZE

  1. Potrzeba więcej takich drobnych partyjek lewackich, bo one dzielą lewiznę. Ordynacja wyborcza preferuje duże partie. No i jest próg wyborczy. Jest szansa, że wiele z tych partyjek nie przekroczy progu.

    • Kiepsko Ci to myślenie idzie. Wierzysz w demokrację?

      Kukiziątko, Sfetru, a teraz świeży gej. Nim jeszcze partyje mieli, już w sondażach 10 %.

      Ehh. Wszędzie dzieci. Gdzie król, co przybyć miał?

  2. nie ma znaczenie czy się połączą, czy nie; z tego i tak dzieci nie będzie; natura zwycięży każdy „eksperyment”, a zwłaszcza tak durny;

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here