Korwin-Mikke komentuje sprawę istnienia partii KORWiN. „Okazało się, że w Polsce jest wszystko możliwe”

Janusz Korwin-Mikke. Źródło: youtube.com/korwinvsue.

Wczorajszą decyzją Sądu Najwyższego partia KORWiN wpadła w poważne tarapaty. SN cofnął bowiem sprawę do sądu apelacyjnego, a ten do sądu rejestracyjnego i na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy formacja Janusza Korwin-Mikkego będzie mogła działać pod tą nazwą. Efektem tego może być nieotrzymanie subwencji za rok 2019, czyli blisko 1/4 przyznanej po wyborach w 2015 roku.

Cała sprawa zaczęła się w 2015 roku, gdy sąd nieprawomocnie zarejestrował partię KORWiN. Dzięki temu ugrupowanie mogło wystartować w wyborach parlamentarnych. Partia progu wyborczego nie przekroczyła, ale zdobywając ponad 3 procent głosów mogła liczyć na subwencję z budżetu.

W 2016 roku sąd odmówił rejestracji partii, a sąd apelacyjny podtrzymał tę decyzję w listopadzie zeszłego roku. W zeszłym miesiącu postanowienie się uprawomocniło, co oznacza, że partia przestała istnieć jako podmiot prawny, a Ministerstwo Finansów odcięło partię od subwencji.

Tak do sprawy odniósł się prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke:

Gdy wraz z kol.kol.Robertem Jarosławem Iwaszkiewiczem i Przemysławem Wiplerem mieliśmy rejestrować partię p/n KORWiN – Koalicja Obrony Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja trzech Panów (za pod’uszczeniem czwartego) postanowiło nas uprzedzić i zaniosło do Sądu Rejestrowego wniosek o zarejestrowanie tej partii (popełnili błąd w nazwie – oni wnieśli o: „KORWIN – Koalicja Obrony Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja” – proszę znaleźć dwie różnice…) podpierając to podpisami zbieranymi dla zarejestrowania naszej partii!! I powołując się na to, że to my trzej się tego domagamy (jawna malwersacja dokumentu).

Sąd jednak zarejestrował nas – a Sąd Apelacyjny, do którego się odwołali, dodał kilka zdań o niedopuszczalnych działaniach. Dobrana Trojka, niczym nie zrażona, wniosła jednak o kasację do Sądu Najwyższego, który – ku naszemu zdumieniu – uznał, że ich prawa zostały naruszone, bo jednak oni pierwsi pojawili się w sądzie – i cofnął sprawę do Sądu Apelacyjnego, który (też ku naszemu zdumieniu) cofnął postanowienie Sądu Rejestrowego, polecając mu rozstrzygnięcie sprawy raz jeszcze.

godnie z interpretacją PKW, oznacza to, że partia została wyrejestrowana, a więc nie istnieje. Jest to interpretacja błędna. W takich przypadkach wpis pozostaje w rejestrze – i grozi nam co najwyżej, że Sąd Rejestrowy uzna racje tych trzech Panów i wezwie nas do zmiany w ciągu trzech miesięcy nazwy partii.

Do tej pory śmialiśmy się z tych trzech Panów do rozpuku – a okazało się, że w Polsce jest wszystko możliwe. Świadczy o tym casus PO, która nazywa się (proszę sprawdzić!) „Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej” bo nazwę „Platforma Obywatelska” zarejestrował był wcześniej p.Adam Słomka z partii KPN – Obóz Patriotyczny!! Choć wydawałoby się, że użycie nazwy KORWIN jest jawnym zawłaszczeniem…

Pełny tekst Janusza Korwin-Mikkego oraz skany wyroku sądu apelacyjnego pod tym LINKIEM

12 KOMENTARZE

 1. PiSiory działają nieuczciwie. Kiedy Korwin jednoczy się z Braunem, ruchem Pro Life i narodowcami, to próbują go w inny sposób zwalczyć. Do tego pompują Biedronia, bo liczą że jak partia Razem poprzednio odebrała głosy SLD, tak samo Biedroń odbierze głosy PO i innym partiom. Po prostu chcą doprowadzić do sytuacji, w której nie mieliby z kim przegrać, bo pod nie mają już pomysłów na gospodarkę – wszystkie pomysły Morawieckiego prezentowały się dobrze tylko na papierze. Na dodatek zbliża się kryzys i podwyżki cen prądu (w tym roku odwleczone przez dopłaty).

 2. Kto w tym Sądzie Najwyższym siedzi? Co to za pajace? Ci ludzie powinni się zabić ja najszybciej.

 3. Kto w tym Sądzie Najwyższym siedzi? Co to za pajace? Ci ludzie powinni się zabić jak najszybciej.

  • Mszcza sie na MIkkem za to, ze nazwal ich s….synami, gdy uznali, ze Jurczyk nie byl konfidentem SB, mimo dowodow o jego wspolpracy.

 4. Z tego wynika, że w 2015 roku sąd zarejestrował partię Korwin by pomóc PO w zatrzymaniu Pisu. Teraz wredny PiS się mści.

 5. Tutaj trochę zawalił sam JKM. Mający się za niemal króla, nie dopilnował tak prostej sprawy. I lyberał walczy o subwencje? Czyli pieniądze podatników mu nie śmierdzą? ‚Żenua”
  Zastanawiałem sie jak tym razem JKM położy kampanię wyborczą. I to zrobił, choć w inny sposób niż zwykle. „J-23 (JKM) znowu nadaje” mogą rzecz jego mocodawcy.

  • Z twoja i tobie podobnym „pomoca” wolnosciowcy nie wygraja zadnych wyborow.
   Poczytaj zalegle roczniki „Najwyzszego Czasu!”, to dowiesz sie wszystkiego, a na razie nie zawracaj glowy.

 6. PiSiaki nienawidza wolnosci, dla nich najlepszym ustrojem jest faszyzm. Dlatego bardzo irytuja mnie niedorozwoje, ktore tu wchodza i wyzywaja wolnosciowcow od PiSiakow.

 7. Prosta zasada, jeżeli w urzędzie jest coś logiczne uciekaj – bo na pewno będziesz miał np. mandat, grzywnę bądź do odsiadki 3 miesiace.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here