Donald Trump nie pozwoli wrócić terrorystce z ISIS do USA. „Poinstruowałem sekretarza stanu Mike’a Pompeo”

Donald Trump. Foto: PAP/DPA
Donald Trump. Foto: PAP/DPA

Prezydent Donald Trump nie zgadza się na powrót do kraju Hody Muthana, która dołączyła do ISIS w Syrii. Wzywała w mediach społecznościowych do ataków Amerykanów.

24-letnia Hoda Muthana jest córką emigrantów z Jemenu, dorastała w Alabamie. W listopadzie 2014 roku wyjechała z USA, aby dołączyć do ISIS.

„Poinstruowałem sekretarza stanu Mike’a Pompeo, i on zgodził się w całej rozciągłości, aby nie zezwolić Hodzie Muthana na powrót do kraju” – napisał w środę na Twitterze prezydent USA Donald Trump.

Jak podało CNN, w Syrii wzywała na Twitterze do przeprowadzania ataków na Amerykanów i zajmowała się propagandą w internecie.

Trzykrotnie wychodziła za mąż. Ma 18-miesięcznego syna, z którym przebywa w obozie dla uchodźców w północnej Syrii. Ojciec dziecka nie żyje.

W odręcznej notatce dostarczonej do CNN Muthana napisała: „Kiedy wyjechałam do Syrii, byłam naiwną, wściekłą i arogancka młodą kobietą”.

Obecnie Muthana chce powrócić do USA i stanąć przed wymiarem sprawiedliwości.

Kilka godzin wcześniej, w środę, w komunikacie Departamentu Stanu poinformowano, że „Pani Hoda Muthana nie jest obywatelką USA i nie zostanie przyjęta do Stanów Zjednoczonych. Nie ma żadnej podstawy prawnej do jej powrotu, ona nie ma ważnego paszportu amerykańskiego, nie ma prawa do paszportu ani nie ma żadnej wizy turystycznej do Stanów Zjednoczonych”.

Natomiast Hassan Shibly, reprezentujący rodzinę Muthana, twierdzi, że Muthana urodziła się w Hackensack w stanie New Jersey w 1994 roku i przedstawił mediom jej akt urodzenia.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

 1. A urodziła sie w USA? Jeśli tak, to powinni ją formalnie przyjąć i postawić przed sądem. Ale Trump ma prawo gdzieś, bo to mentalny lewak.
  Jak urodziła sie w USA, to z automatu stała się Amerykanką, bo tam obowiązuje prawo ziemi.

   • Wygląda na to, że jej paszport się skończył-jakaś data ważności.Ale to obywatelstwa jej nie pozbawia. Trump ma prawo gdzieś. Bardziej liczy się z mediami. Zresztą, to nie tylko przypadłość Trumpa i polityków amerykańskich.Obecnie wszystko stało się medialne.

 2. W nienormalnym świecie wszyscy zachowują się nienormalnie.W świecie stojącym na nogach :
  – władza nie zabraniałaby jej wjazdu do kraju,tylko skróciła o głowę za zdradę stanu,
  – pani Hoda nie starałaby się o powrót z powyższego powodu.
  Wszystko stoi na głowie c.b.d.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here