Kaczyński ponownie zmieni ministrów! Po eurowyborach czeka nas rekonstrukcja rządu. Znamy nazwiska!

Mariusz Błaszczak, Jarosław Kaczyński, Joachim Brudziński fot. PAP
Mariusz Błaszczak, Jarosław Kaczyński, Joachim Brudziński fot. PAP

Błaszczak, Macierewicz, Brudziński, Dworczyk – to tylko niektóre z nazwisk wymienianych w kontekście plotek dotyczących zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dziennikarze „Super Expressu” dotarli do nieoficjalnych informacji dotyczących zmian jakie mają nastąpić do eurowyborach. Zdaniem anonimowych informatorów raczej nie powinniśmy się spodziewać „szokujących” roszad.

Jedną z pewniejszych informacji podawanych przez dziennikarzy SE jest fakt, iż do rządu nie powróci Antoni Macierewicz. Zdaniem polityka PiS będącego blisko Jarosława Kaczyńskiego, pomimo, że były minister wyraża chęć ponownej pracy w MON to jednak „góra” uważa, iż byłby to strzał w kolano przed wyborami parlamentarnymi.

„Nawet jeśli jego były współpracownik, Bartłomiej M. wyszedłby z aresztu, i tak Macierewicza nikt by nie wpuścił do rządu. Mielibyśmy zbyt dużo do stracenia gdybyśmy się na to zgodzili, choć dochodzą do nas słuchy, że Antoni bardzo chciałby wrócić” – tłumaczy informator.

Do ciekawej wymiany może dojść w MSWiA. Obecny szef resortu, z dużym prawdopodobieństwem, zostanie europosłem, a w związku z tym na jego miejsce powróci Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej zdaniem Jarosława Kaczyńskiego świetnie sprawdzał się w poprzedniej roli i w związku z tym powinien powrócić na to stanowisko. Jego miejsce w MON miałby zająć szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Źródło: SE.pl / NCzas.com

7 KOMENTARZE

  1. Czytam na Wiki o tym Dworczyku (przepraszam, ze trochę długie to, no ale ważne) :

    „W 1994 ukończył Liceum Ogólnokształcące (…) a w latach 1994–2000 studiował w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, studia ukończył w 2013 (…). Po studiach i odbyciu służby wojskowej prowadził własną działalność gospodarczą (…). Od 2005 do 2007 pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pełnił funkcję doradcy, a następnie głównego doradcy premiera (…) a w latach 2009–2010 był doradcą w Kancelarii Prezydenta w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego”.

    Czyli- co? 5 lat po liceum, w trakcie studiów był doradcą urzędnika państwowego wysokiego szczebla? Rzeczywiście geniusz! On po historii (jak Mateusz M., Donald T., Bartłomiej S. i inni) na szefa obronności. Żart?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here