Makabryczna śmierć 10-latka na zjeżdżalni wodnej. Uderzenie w słup odcięło mu głowę. Konstruktorzy uniewinnieni

Schlitterbahn Waterparks and Resorts fot. pixabay.com
Schlitterbahn Waterparks and Resorts fot. pixabay.com

Jeffrey Henry, John Schooley i Tyler Miles – projektanci 50-metrowej zjeżdżalni „Verruckt” w Kansas City zostali uniewinnieni od zarzutu morderstwa 10-letniego chłopca. Sąd stwierdził, że tragedia która wydarzyła się w tym miejscu to nie wina niebezpiecznej konstrukcji.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sierpniu 2016 roku. Wówczas to Caleb Schwab korzystając ze zjeżdżalni wypadł z niej wraz z pontonem. Spadając uderzył w słup, który odciął mu głowę.

10-letni chłopiec był synem lokalnego polityka partii republikańskiej, który natychmiast złożył wniosek do sądu o odszkodowanie oraz ukaranie konstruktorów obiektu. Park Schlitterbahn Waterparks and Resorts wypłacił rodzinie 20 milionów dolarów, jednak sprawa mężczyzn odpowiedzialnych za konstrukcję ciągnęła się do dziś.

Dowodem w sprawie był jeden z odcinków programu telewizyjnego „Xtreme Waterparks”. Według ojca chłopca z materiału video wynikało, że park nie był miejscem bezpiecznym i nikt nie dbał tam o zabezpieczenie klientów przed wypadkami. Wiarygodność nagrania została jednak podważona przez ekspertów.

Ten dowód nie powinien nigdy być przedstawiony ławie przysięgłych. Film jest fikcyjną i udramatyzowaną wersją zdarzeń i został stworzony dla celów rozrywkowych – powiedział sędzi Robert Burns.

Źródło: Independet.co.uk / NCzas.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here