Korwin-Mikke ostro o PiS: To jest banda komuchów. SLD jest na prawo od PiS-u [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke fot. screen superstacja.tv

To jest banda komuchów. SLD jest na prawo od PiSu. Nawet komuniści nie dawali 500 plus – mówił Janusz Korwin-Mikke w programie Marka Czyża „Czyż Nie?”. Jeden z liderów sojuszu „Konfederacja Korwin, Liroy, Braun, Narodowcy” komentował propozycje Prawa i Sprawiedliwości przedstawione na zeszłotygodniowej konwencji.

W programie tematem głównym była tzw. „nowa piątka Morawieckiego” w ramach której PiS obiecał obywatelom nowe programy socjalne m.in. dodatek 500 plus na każde dziecko, jednorazową „trzynastkę” dla emerytów w wysokości 1100zł oraz brak PIT do 26 roku życia.

Propozycje w swoim stylu skomentował Janusz Korwin-Mikke, który stwierdził, że obecny program partii rządzącej to komunizm w najczystszej postaci, kierowany przez Jarosława Kaczyńskiego.

To jest komunizm, jeśli Jarosław Kaczyński mówi, że utrzymanie dziecka kosztuje 800 zł miesięcznie, a rząd daje 500 zł, to oznacza, że w 5/8 dziecko jest upaństwowione – podkreślił Korwin-Mikke.

Słowa europosła wywołały poruszenie u prowadzącego, który stwierdził, że program socjalny 500+ to realne, finansowe wsparcie dla rodzin i nie można tego porównywać z kupnem dzieci – niewolników.

Z takim zdaniem zdecydowanie nie zgodził się Janusz Korwin-Mikke, który prosto uargumentował swoje wcześniejsze stanowisko.

Państwo nie wspiera rodzinę, tylko ją zastępuje. Rząd daje pieniądze i w zamian za to decyduje szczepić dziecko, czy nie szczepić dziecka. Rząd decyduje w jakim wieku dziecko ma iść do szkoły – podsumował.

Źródło: Superstacja.tv / NCzas.com

11 KOMENTARZE

 1. Gdyby ta gnida Maciora wykonała uchwałę lustracyjną Janusza Korwin-Mikkego to okazałoby się, że większość PiS-u to banda kapusiów. Mogę się mylić, ale wcale nie zdziwiłbym się gdyby tak było, zwłaszcza, że w PiS-ie jest pełno komunistycznych, aparatczyków z komunistycznymi poglądami, a polityka tej partii nadaje Polsce kierunek w lewo.

  Podatkowe tornado, nacjonalizacja, rozdawnictwo, LGBT w wojsku, Cymański w ekstazie socjalistycznej chwali socjalizm – mało jeszcze?

  Nieinternowany TW Balbina nie bez powodu był nieinternowany. PiS to zakłamana partia hipokrytów – Ja to wiedziałem już dawno i ostrzegałem ludzi, ale każdy miał to gdzieś – nawet PO nie kłamie w tak perfidny sposób jak PiS, PO mówi otwarcie, że jest za unią, a PIS udaje partię prawicową i anty-unijną.

  PiSowcom to już do reszty odbija😝 – komuniści byli/są zarówno w PiS jak i w otoczeniu PiS jak i dzięki PiS dostali się do władzy: Kryże, Jasiński, Karski, Aumiller, Kalata, Graczyk, Grabowski, Sowińska, Zaręba, Socha, Poliński, Łopiński, Siewierski, Kostrzewski, Bahr, Czabański, Podlewski, Wolski, Sulmicki, Kaczmarek, Cybulski, Chłopek, Molka, Piotrowicz, Łaniewska

  Także i komitet honorowy PiS nie jest wolny od ludzi aktywnych w poprzednim systemie: Pietrzak, Zelnik.

  Sam Jarosław Kaczyński nie był w PZPR tylko dlatego, że zostałby z niej natychmiast usunięty za bolszewickie odchylenie.

  Lista komunistów z PIS-u.
  1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- czƚonek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanἰe wojennym.
  2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, czƚonek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.
  3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanἰe wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
  4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni czƚonek PZPR.
  5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Czƚonek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.
  6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi czƚonkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.
  7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (czƚonek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.
  8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.
  9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były czƚonek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.
  10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca czƚonkiem PZPR.
  11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat czƚonek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki
  12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR
  13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – czƚonek PZPR do końca (1990).
  14. Stanἰsław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym czƚonkiem PZPR do końca jej działalności.
  15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był czƚonkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.
  16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był czƚonkiem PZPR.
  17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. ‚Sztandaru Młodych’ i ‚Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.
  18. Stanἰsław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.
  19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.
  20. Jan Sulmicki – kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanἱe wojennym.
  21. Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – Czƚonek PZPR od 1986 r.
  22. Piotr Cybulski – poseł PiS. Były czƚonek ZSMP i PZPR
  23. Aleksander Chłopek – poseł z Gliwic. Czƚonek PZPR od roku 1978. W latach 80. był czƚonkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.
  24. Halina Molka – posłanka na Sejm RP V kadencji. Były czƚonek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS
  25. Stanἰsław Piotrowicz – W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był czƚonkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.
  26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.

 2. JKM był w związku młodzieży socjalistycznej a następnie posłem za komuny z SD to taka przybudowka PZPR. On dobrze znane tych wszystkich Kwaśniewskich, to są jego starzy kumple.

  • Jako jedyny sprzeciwił się ustawie o przymusie pracy. Co z tego, że należał do różnych organizacji które w tamtym czasie umożliwiały wejście do polityki, skoro i tak głosił to samo co teraz – PiSowcy są faktycznymi komunistami.

  • To prawda, ale jak ktoś chciał działać to musiał jakoś należeć. Lpeiej do SD niż do solidarnościowych czy KORowskich lewusów. JKM ma poglądy stałe. Ja do niego się zraziłem, bo zbyt wiele razy marnował zaangażowanie innych, ale stałości poglądów, odmówić mu nie można. Nie , jak rózne chorągiewki czy darmozjady. Czy taki Jar.Kacz. pracował kiedyś na rynku?

   • Nie obronisz JKM. On nie ma żadnych poglądów. Często sam sobie przeczy. Jak wy wszyscy WSIolnościowcy.

   • Jar. Kacz. zawsze jako dorosły żył na koszt podatników, czyli nie na swój koszt.

  • JKM M z nikim nie walczy. To jest błazen wpisany w system. Ale to się może zmienić po ostatnich jawnie pro rosyjskich wypowiedziach. Podobno ABW od dawna ma go na oku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here