Tulia na cenzurowanym Eurowizji? Z teledysku wycięto sceny z krzyżem [WIDEO]

Teledysk
Teledysk "Pali się" zespołu Tulia/fot. YouTube/TuliaVEVO
Reklama / Advertisement

Nie ma miejsca na krzyż w teledysku w postępowej Europie. Anglojęzyczna wersja teledysku „Pali się” zespołu Tulia, który będzie nas reprezentował na konkursie Eurowizji jest inna od oryginału. Wycięto z niej wielki krzyż, który jest typowo ludowym elementem polskiej kultury, do której Tulia nawiązuje.

Zespół Tulia pokazał, że można w Polsce zrobić karierę bez epatowania tandetnym, tanim seksem, na którym promował się do niedawna pewien duet sióstr. Zespół stał się na tyle popularny, że został wybrany jako polska reprezentacja na konkurs Eurowizji.

Piosenką, którą usłyszy Europa, jest „Pali się” zespołu Tulia. Jednak, jak się okazuje, wersja „dla zagranicy” została zmieniona w teledysku.

Nie wiadomo obecnie, czy to efekt cenzury ze strony organizatorów konkursu czy zakompleksionego PR-owca, który stwierdził, że z jednego, trwającego niecałe trzy sekundy ujęcia teledysku. W każdym razie wielki wiejski krzyż, koło którego przechodzą dziewczyny w strojach ludowych jest niewidoczny. Zamiast tego użyto innych przebitek.

Należy podkreślić, że polska kultura ludowa – niezależnie od osobistego podejścia czy praktyki w domu – jest związana mocno z elementami i symbolami katolickimi. Jeśli ktoś chciałby to podważać, wystarczy wyjechać na dowolną wieś.

Za produkcją teledysku stoi Kindla Music/Kampania Igor Nurczyński. Reżyserem nagrania jest Anna Zofia Powierża, natomiast za montaż odpowiada Renata Ciężkowska.

Scena, o której mowa, znajduje się w dziesiątej sekundzie oryginalnego teledysku.

Źródło: youtube.com

Reklama / Advertisement