Nalot CBŚP na agencje towarzyskie w Poznaniu. Kierowała nimi kobieta o pseudonimie „Kama”

Policja/fot. ilustracyjne/fot. Lukas Plewnia, CC BY-SA 2.0, Flickr
Policja/fot. ilustracyjne/fot. Lukas Plewnia, CC BY-SA 2.0, Flickr

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało w Poznaniu pięć agencji towarzyskich. Zatrzymano także 13 osób, które miały czerpać korzyści z cudzego nierządu. O kierowanie grupą podejrzana jest kobieta o pseudonimie „Kama”.

O przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu likwidacji agencji towarzyskich poinformowała PAP we wtorek kom. Iwona Jurkiewcz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Ustaliliśmy, że na terenie Poznania działają agencje towarzyskie, prowadzone pod szyldem salonów SPA. Z naszych informacji wynikało, że podejrzani zajmują się sutenerstwem, a z procederu tego uczynili sobie stałe źródło dochodu – powiedziała kom. Jurkiewicz.

Według ustaleń CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Poznaniu agencjami zarządzała Ewa D., posługująca się pseudonimem „Kama”. Kobieta miała zatrudniać prostytutki oraz ochroniarzy, którzy pilnowali lokali. Grupa działała w Poznaniu od około dwóch lat i miała zarobić na czerpaniu korzyści z cudzego nierządu blisko milion złotych. Funkcjonariusze ustalili, że w agencjach w tym czasie pracowało około 100 kobiet.

Likwidację agencji towarzyskich przeprowadziło CBŚP z Poznania wspierane przez funkcjonariuszy z Łodzi, Opola, Bydgoszczy, Wrocławia, Gdańska oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Funkcjonariusze o tej samej godzinie weszli do obiektów i zamknęli pięć agencji towarzyskich. Działania zostały przeprowadzone w ścisłym centrum Poznania – podała kom. Jurkiewicz.

W Poznaniu zatrzymano 11 osób, kolejne dwie zostały ujęte w Gdańsku i Wrocławiu. Większość podejrzanych to kobiety.

W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu wszystkim zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób. „Kama” usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym podejrzanym grozi odpowiedzialność za udział w tej grupie. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Kom. Jurkiewicz podkreśla, że śledztwo nadzorowane przez poznańską prokuraturę okręgową jest w początkowej fazie. Funkcjonariusze ustalają m.in. jak werbowane były kobiety, które świadczyły usługi seksualne w agencjach, a także jakiego majątku dorobili się na tym procederze podejrzani.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. Przestępcy grasują, przywdziewaja togi , inni gronostaje, jeszcze inni mundurki-a ci się dziewczynek czepiają!
    Wstyd-Panowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here