Ponad trzymetrowy Jezus w Jeziorze Michigan. Można go zobaczyć tylko raz na kilka lat

Potężny krucyfiks na dnie jeziora Michigan/fot. Twitter UkPlusMore
Potężny krucyfiks na dnie jeziora Michigan/fot. Twitter UkPlusMore

Michigan to jedyne znane słodkowodne jezioro świata, na dnie którego można zobaczyć Jezusa. Na jego dnie znajduje się potężny krucyfiks mający ponad 3 metry wysokości. Można go ujrzeć tylko raz na kilka lat.

Figura Jezusa jest naturalnych rozmiarów, zaś sam krzyż ma 3,3 metra długości. Leży 250 metrów od miasta Petoskey na północy stanu Michigan w USA na głębokości 6,7 metra.

W miniony weekend była okazja, by ujrzeć potężny krucyfiks. Na zamarzniętym jeziorze zjawił się tłum ludzi, by poprzez dziurę wydrążoną w grubym na 1,5 metra lodzie zobaczyć krzyż.

Historia krzyża sięga 1956 roku. Według Fox News, wówczas kupiła go pogrążona w żałobie rodzina z miejscowości Bad Axe. 15-letni chłopiec z rodziny bowiem zmarł. Krzyż wykonano we Włoszech. Podczas transportu złamał się i rodzina odmówiła przyjęcia uszkodzonego produktu.

W 1962 roku krzyż trafił do Little Traverse Bay koło Petoskey. Został zakupiony przez klub nurkowy, który zdecydował o umieszczeniu krzyża na dnie jeziora, by upamiętnić zmarłego członka klubu. Po pewnym czasie krzyż ten stał się symbolem pamięci wszystkich utopców.

Tego samego roku rzeźba utraciła też lewe ramię. Nigdy go nie odzyskano.

Po raz pierwszy publiczne oglądanie krzyża miało miejsce w 2015 roku. Do Petoskey przybyło wówczas kilka tysięcy osób. Przez następne lata pogoda sprawiła, że nie można było wejść na zamarznięte jezioro, gdyż pokrywa lodu była zbyt cienka.

Jezioro Michigan to jedno z największych jezior świata. Ma 57,8 tym km2, zaś średnia głębokość wynosi 85 metrów. W najgłębszym miejscu wynosi ona 281 metry.

Źródła: foxnews.com/dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here