Posadził rabarbar na terenie uczelni. Odsprzedał go potem samorządowi za 10 milionów

Rabarbar/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Rabarbar/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Reklama / Advertisement

Tak można się wzbogacić za pieniądze samorządu wzięte od obywateli. Na ziemiach należących do Politechniki Krakowskiej prywatny inwestor posadził rabarbar. Decyzją sądu otrzymał od uczelni 3,5 hektara gruntów w Czyżnach. „Onet” poinformował, że przedsiębiorca właśnie sprzedał ziemię Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego. Otrzymał za to 10 mln złotych.

Działka znajduje się w Krakowie między aleją Bora-Komorowskiego oraz siedzibą Muzeum Lotnictwa. Graniczy z osiedlem Akademickim oraz częścią pasa startowego.

Dotychczas teren należał do Politechniki Krakowskiej. 13 lat temu prywatna osoba złożyła wniosek do sądu o zasiedzenie terenu uczelni. Mężczyzna twierdził, że jego rodzina od lat uprawia tutaj rabarbar.

Po sześciu latach rozpatrywania przez sąd pierwszej instancji sprawy, uznano, że prywatny inwestor ma rację. Orzeczono, że jest prawowitym właścicielem ziemi.

Politechnika Krakowska odwołała się do Sądu Okręgowego. Ten podtrzymał decyzję sądu rejonowego i ostatecznie przekazano 3,5 ha atrakcyjnych gruntów.

Po półtora roku inwestor sprzedał ziemię Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego. Za 10 mln zł.

Kwota została zapłacona jednorazowo. Zakup gruntu był współfinansowany z projektu unijnego – powiedział Filip Szatanik, rzecznik biura prasowego urzędu marszałkowskiego.

Źródło: onet.pl

Reklama / Advertisement