Buta i arogancja bez granic. Ardanowski komentuje protest rolników w Warszawie. „Te jabłka to dzieciom trzeba było dać do przedszkola”

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski PAP/Tomasz Gzell
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski PAP/Tomasz Gzell

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski skomentował dzisiejsze wydarzenia na placu Zawiszy w Warszawie. W ramach protestu rolnicy z AGROunii postanowili rozrzucić tam w godzinach porannego szczytu jabłka, świńskie głowy, słomę i opony, które następnie podpalili.

Ich prawem jest protestować, w tych koszuleczkach ładnie wyglądają. Natomiast marnowanie żywności – źle odbierane przez konsumentów – raczej nie buduje sympatii do rolników– stwierdził szef resortu rolnictwa w rozmowie z money.pl.

Te jabłka to dzieciom trzeba było dać do przedszkola, a nie wysypywać na plac i kierowcom przeszkadzać – dodał Ardanowski.

Minister podkreślił, że niektórzy z protestujących „zamiast rozwiązywać problemy, chcą pokazać swoją siłę polityczną”.

Pytany o to, czy spotka się z rolnikami i przewodniczącym AGROunii Michałem Kołodziejczakiem, szef resortu rolnictwa odparł, że „nie widzi powodu”.

[Kołodziejczak] Wielokrotnie był zapraszany, rozmawialiśmy. Próbowałem zrozumieć, czy on ma jakąkolwiek wiedzę na temat rolnictwa europejskiego i wydaje mi się, że nie ma żadnej – skwitował Ardanowski.

Źródło: money.pl

5 KOMENTARZE

  1. Co mnie obchodzi rolnicctwo europejskie??? Dla mnie wazne jest rolnictwo polskie! Czy Niemiec albo inny Francuz przejmuje sie rolnictwem polskim? Wydaje mi sie ze nie panie ardanowski, bo gdyby tak bylo doplaty dla rolnikow bylyby rowne albo zniesione by zapewnic rowne zasady dla rolnikow z kazdego miejsca Wspolnoty. A tak… rolnicy np. z Francji, Niemiec czy Belgii maja o 40% wyzsze doplaty niz rolnik polski.

  2. Co mnie obchodzi rolnicctwo europejskie??? Dla mnie wazne jest rolnictwo polskie! Czy Niemiec albo inny Francuz przejmuje sie rolnictwem polskim? Wydaje mi sie ze nie panie ardanowski, bo gdyby tak bylo doplaty dla rolnikow bylyby rowne albo zniesione by zapewnic rowne zasady dla rolnikow z kazdego miejsca Wspolnoty. A tak… rolnicy np. z Francji, Niemiec czy Belgii maja o 40% wyzsze doplaty niz rolnik polski.

  3. a to rolnictwo jewropejskie różni się od polskiego? a jo myślął, że tak samo sie to robi – najpierw obornik od krowy się rozrzuca, potem sie go łora, bronuje i sieje zboże lub sadzi buroki lub ziemnioki; a tu masz babo placek; u jewropejczyków robi się to inaczej; ciekawe jak?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here