Ogień na rondzie, jabłka i świńskie łby na ulicach. AGROunia zablokowała Rondo Zawiszy w Warszawie [WIDEO]

Rondo Zawiszy w Warszawie pod koniec protestu rolników/fot. Twitter Natalia Żyto
Rondo Zawiszy w Warszawie pod koniec protestu rolników/fot. Twitter Natalia Żyto

Miesiąc temu rolnicy spod szyldu AGROunii postanowili dać znać o swoim niezadowoleniu wobec polityki prowadzonej przez rząd i zaczęli w ramach protestu utrudniać życie… zwykłym ludziom. Nie wyciągnęli niestety nauki z uwag, które otrzymali i dzisiaj znowu protestowali. Zablokowali w Warszawie Rondo Zawiszy w Warszawie, przez które łączy Śródmieście z Wolą i Ochotą.

Dziś rano rolnicy AGROunii zablokowali Rondo Zawiszy będące ważnym punktem komunikacyjnym miasta. Porozrzucali po jezdni jabłka i świńskie łby. Palili też opony.

Protest rozpoczął się o godzinie 7. Mieli na sobie charakterystyczne dla prawicowych i wolnościowych ruchów na Zachodzie żółte kamizelki. Słuchali hymnu Polski. Niektórzy z nich mieli biało-czerwone flagi.

Podczas manifestacji rolnicy rozsypali na jezdni jabłka, słomę i świńskie łby. Podpalono też opony.

Na miejsce przybyła policja oraz straż pożarna.

Symbolicznie odcięliśmy warszawiaków od drogi, tak jak my jesteśmy odcięci od rynków sprzedaży. Spokojnie przekazujemy to, co chcieliśmy przekazać – przekonuje jeden z manifestujących. Dodaje też, że „jeśli rząd nie potraktuje poważnie ich postulatów, takie blokady podczas porannego szczytu będą się pojawiać znacznie częściej”.

Ciężko się dziwić, że rolnicy protestują. Zachodzimy jednak w głowę, kto wmówił AGROunii, że wkurzanie zwykłych ludzi i utrudnianie im przejazdu w ważnym punkcie komunikacyjnym stolicy pomoże im w walce z rządem, a nie wzbudzi niezadowolenia wobec i tak uprzywilejowanych w wielu kwestiach rolników?

Źródło: se.pl/twitter.com/nczas.com

12 KOMENTARZE

  1. Świńskie łby to islamofobia nie wyjdą z pierdla do końca życia. Ci od monitorowania czegoś tam już o to zadbają, a jak oni to zaraz też pedały i feminazistki. Afera na cały świat i pół ameryki

  2. ostatni akapit bardzo trafny; akcja wygląda na prowokację; czemu tego wszystkiego nie wywalili pod bramą „swojego” ministerstwa? śmierdzi na odległość – dosłownie i w przenośni; ta akcja służy li tylko wywołaniu zamieszek wewnątrz Polaków i nic więcej;

    • To są tępe łby po prostu. Blokują zwykłych ludzi zamiast wiejską zablokować (nazwa adekwatna) razem z ministerstwem.

  3. Chłop bez szacunku do chleba !? To popegeerowska hołota zdemoralizowana unijnymi i krajowymi dotacjami i darmowym KRUSem.

      • co z tego, że mają rację jak w głupi sposób ją przedstawiają; wkurzyli zwykłych ludzi – zjadaczy chleba, a zjadacze mirabelek i kawioru popijanego szampanem się śmieją z takiej akcji; jeszcze raz powtórzę i dodam od Michał#WOLNOŚĆ – trza było wywalić to i dodać trochę łajna krowiego lub świńskiego pod „swoim” ministerstwem i na Wiejskiej; dodam, że bardzo celnie skomentował to też Mareczeq – tak to właśnie jest, tak działają na mózgi dotacje i bardzo droga „darmocha”;

  4. Brawo Agrounia, Lepper nie dal rady, moze teraz chlopi beda mieli wlasna reprezentacje, dbajaca rzeczywiscie o ich(polskie) interesy; trucie o polskim eksporcie zywnosci to bzdura bo na tym eksporcie zarabia pare rzezni(zagranicznych), pare duzych mleczarni i kilka grup producentow owocow – cala wies UMIERA a z nia prawie cala polska tradycja i tozsamosc, to co pisze to nie lament frustrata, taka jest rzeczywistosc rolnictwa polskiego ale i europejskiego, szkoda slow, totalna kleska…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here