Zimno i deszczowo. Dziś i jutro miej pod ręką parasol gotowy do otwarcia [PROGNOZA POGODY]

Deszczowa pogoda/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Deszczowa pogoda/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Jak informuje IMGW, Europa Południowa znajduje się pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Azorami i Rumunią. Nad resztą kontynentu dominują niże z głównym ośrodkiem nad Morzem Północnym oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu niżu znad Morza Północnego, a z zachodu na wschód przemieszcza się strefa frontu okluzji. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem napłynie chłodniejsze.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie duże, z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Z centrum na wschód przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu, rano również deszczu ze śniegiem, w zachodniej połowie kraju lokalnie słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 4 st.C w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie do 10 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na Pogórzu Karpackim okresami dość silny, południowo-zachodni. W całym kraju wiatr porywisty, nad morzem porywy do 60 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h, a na Pogórzu Karpackim, miejscami, do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Z centrum na wschód przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu, rano również deszczu ze śniegiem, w zachodniej połowie kraju lokalnie słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 4 st.C w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie do 10 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na Pogórzu Karpackim okresami dość silny, południowo-zachodni. W całym kraju wiatr porywisty, nad morzem porywy do 60 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h, a na Pogórzu Karpackim, miejscami, do 80 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami opady krupy lodowej, a w pasie centralnym i na południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 5 st.C na wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 10 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru: od 55 km/h na zachodzie do 70 km/h na wschodzie.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, w godzinach południowych przejściowo w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna około 1 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu. Możliwe burze i opady krupy lodowej lub małego gradu. Temperatura maksymalna około 7 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here