Londyn: Kolejny atak nożownika. To już epidemia. Scotland Yard zaostrza kontrolę na ulicach miast

Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.

Stołeczna policja oraz ratownicy medyczni otrzymali pilne wezwanie na Gowan Avenue o godzinie 12:27 w sobotę. 

Służby otrzymały zgłoszenie o bójce. Na miejscu znaleziono 29-letniego mężczyznę, który otrzymał śmiertelne ciosy nożem. Nim policja i ambulans przybyły na miejsce, poszkodowanym zajęli się przechodnie.

Rannego natychmiast przetransportowano do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł o godzinie 12:56 w wyniku odniesionych obrażeń. Policja usiłuje skontaktować się z rodziną zmarłego oraz ustalić w jakich okolicznościach doszło do zabójstwa.

Epidemia morderstw z użyciem noża, która opanowała Wielką Brytanię, skłoniła Scotland Yard do skorzystania z prawa do zatrzymania oraz przeszukania około 1000 podejrzanych osób dziennie.

W 2018 roku w Londynie zamordowano 100 osób przy użyciu noża. W ubiegłym roku wydano ponad 21 000 wyroków skazujących za posiadanie lub grożeniem nożem. To najwięcej tego typu wyroków od 10 lat. Do podobnych ataków dochodziło też w miastach, takich jak Manchester i Birmingham.

źródło:express.co.uk

 

 

 

1 KOMENTARZ

  1. „Scotland Yard zaostrza kontrolę na ulicach miast”. Blad! Fatalny blad. Jak mozna przy nozach zaostrzac kontrole, zamiast je stepic?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here