Szkocja: „Polacy do domu!”. Ksenofobiczne graffiti w Dundee

Antypolski napis w Dundee/Fot. Twitter
Antypolski napis w Dundee/Fot. Twitter

W szkockim mieście Dundee pojawiły się napisy uderzające w Polaków. Jedno z miejsc, w którym widnieje graffiti często odwiedzają kierowcy ciężarówek ze wschodniej części Europy. W Wielkiej Brytanii rośnie liczba zgłoszeń związane z incydentami o charakterze ksenofobicznym bądź rasistowskim.

„Polacy do domu” – głosiło jedno z graffiti, które pojawiło się na budynku przy West Pitkerro Industrial Estate oraz ulicy Arbroath.

Polacy są u nas absolutnie mile widziani, tak samo jest z innymi ludźmi, niezależnie od ich rasy, religii czy narodowościP – mówi w rozmowie z „The Courier” Laura Blake, która dostrzegła jeden z napisów.

Szkocki radny Craig Duncan powiedział, że jeden z napisów pojawił się w miejscu często uczęszczanym przez kierowców ciężarówek ze wschodu. Podkreślił, że nie tego typu incydenty nie będą w mieście tolerowane. Duncan wyraził zaniepokojenie faktem, że Wielka Brytania mierzy się w ostatnim czasie z coraz większą liczbą zgłoszeń dotyczących przejawów rasizmu i ksenofobii. Na jego wniosek napis przy Wes Pitkerro ma zniknąć.

źródło:o2.pl

5 KOMENTARZE

 1. POLANES EUNT DOMUS
  CZY
  POLANI ITE DOMUM?
  A SWOJA DROGA TO NAPIS JAKIEGOS KRETYNA ZE SPRAJEM NIE JEST WYZNAZNIKIEM OPINI WSZYSTKICH TUBYLCOW O NASZEJ NACJI .

 2. Uznaję prawo Szkotów do niechcenia u siebie Polaków i domagam się takiego samego prawa dla Polaków w Polsce, to jest niechcenia w Polsce obcych narodów.

 3. E tam, byle kto moze sobie napisac na scianie jakies pierdoly, nawet np. zydowski prowokator, ktorych to napewno w GB nie brakuje!!

 4. Jakoś nie mieli odwagi żeby napisać np. „Pakole do domu” albo „Czarni do Afryki”.Nas Polaków łatwo im atakować bo jesteśmy białymi katolikami,a nie murzynami,muzułmanami czy inną promowaną mniejszością.

 5. Trochę to dziwne. „Polish go home” nie jest poprawnym sformułowaniem, także albo pisał to jakiś analfabeta albo ktoś kto na codzień nie posługuje się językiem angielskim. Śmierdzi to jakąś prowokacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here