Tak PiS walczy z genderyzmem! Obłudnicy poparli feministyczną rezolucję

Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożog i Jadwiga Wiśniewska/fot. PAP/Wojciech Pacewicz/Darek Delmanowicz/Waldemar Deska (kolaż)
Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożog i Jadwiga Wiśniewska/fot. PAP/Wojciech Pacewicz/Darek Delmanowicz/Waldemar Deska (kolaż)

„Równowaga płci przy obsadzaniu stanowisk w obszarze polityki gospodarczej i monetarnej UE” – tak brzmi tytuł rezolucji, którą wczoraj w Parlamencie Europejskim poparła cała delegacja Prawa i Sprawiedliwości.

O sprawie na swoim Twitterze napisał europoseł Dobromir Sośnierz. Polityk wymienił we wpisie eurodeputowanych PiS, którzy opowiedzieli się za równościowym dokumentem.

W rezolucji czytamy m.in., że „wskaźnik równouprawnienia płci za 2017 r. sporządzony przez EIGE wykazał, że proces podejmowania decyzji gospodarczych nadal jest obszarem, w którym UE plasuje się na najniższym poziomie pod względem równouprawnienia płci i reprezentacji kobiet” oraz „tylko jedna z sześciu osób zasiadających w Zarządzie EBC jest kobietą”, a „tylko dwie z 25 osób zasiadających w Radzie Prezesów EBC to kobiety”. PE „podkreśla, że równowaga płci w zarządach i rządach zapewnia bardziej zróżnicowane kompetencje i szersze perspektywy, a brak równowagi płci naraża instytucje na niebezpieczeństwo pominięcia potencjalnie znakomitych kandydatów”.

„Parlament zobowiązuje się nie uwzględniać w przyszłości list kandydatów, w przypadku których zasada równowagi płci nie została zachowana, oprócz wymogów dotyczących kwalifikacji i doświadczenia w procesie selekcji” – czytamy w dokumencie.

Jak podał Sośnierz, za rezolucją opowiedzieli się Edward Czesak, Ryszard Czarnecki, Anna Fotyga, Beata Gosiewska, Marek Jurek, Karol Karski, Sławomir Kłosowski, Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożóg, Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba, Jadwiga Wiśniewska i Kosma Złotowski.

Źródła: Twitter/europarl.europa.eu

7 KOMENTARZE

  1. Skandal. Zacofanie. Ci europosłowie nie nadążają za wiedzą i postępem, przecież płci mamy już ze czterdzieści i co chwila są odkrywane nowe. Niezbędny jest aktualizowany codziennie przez organizacje LGBTRTVAGDPZPRQUERTY załącznik do rezolucji z listą płci.

  2. Skandal. Zacofanie. Ci europosłowie nie nadążają za wiedzą i postępem, przecież płci mamy już ze czterdzieści i co chwila są odkrywane nowe. Niezbędny jest aktualizowany codziennie przez organizacje LGBTRTVAGDPZPRQUERTY załącznik do rezolucji z listą płci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here