ISIS ostatecznie rozbite w Syrii! „To wielka chwila dla nas i całego świata”

Bojownicy Państwa Islamskiego fot. nationaldailyng.com
Bojownicy Państwa Islamskiego fot. nationaldailyng.com
Reklama / Advertisement

Ostatni teren, nad którym sprawowało kontrolę ISIS, został odbity. O sukcesie poinformował rzecznik Syryjskich Sił Demokratycznych.

Jak zaznacza, nie można mówić o tym, że ISIS zostało ostatecznie pokonane, ponieważ w dalszym jego zwolennicy prowadzą akcje w różnych częściach świata.

Jeszcze wczoraj trwały zacięte walki o wioskę Bagus na wschodzie Syrii, która była ostatnią enklawą dżihadystów w tym kraju. Islamscy bojownicy nie chcieli się poddać i kopali tunele w pobliżu Eufratu. Setki żołnierzy ISIS wybrało jednak drogę poddania się.

Ofensywa rozpoczęła się na początku lutego. Kilka dni później wstrzymano ją, żeby tysiące cywilów mogło się ewakuować. ISIS używało ich, jako żywych tarcz. Przerażające praktyki komplikowały sprawę i powodowały przerywanie ostrzału. Ostatecznie, po wezwaniu do poddania się w określonym terminie, rozpoczęto uderzenie i odbito wioskę z ich rąk.

Jak przypomina onet.pl, ISIS w pewnym momencie kontrolowało obszar zamieszkiwany przez ok. 8 mln ludzi. Wojnę finansowali z eksportu ropy, okupów i rozbojów.

Źródło: onet.pl

Reklama / Advertisement