Skandal w Warszawie! Polityk chciał zatopić Legię Warszawa. Teraz trafi do więzienia?

Reklama / Advertisement

Burmistrz warszawskiej dzielnicy Śródmieście, Krzysztof Czubaszek, złożył rezygnację ze stanowiska. To nie wszystko. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia ws. działania na szkodę klubu piłkarskiego Legia Warszawa!

Krzysztof Czubaszek jest oskarżony o przekroczenie uprawnień ponieważ doamgał się zapłaty podatku od nieruchomości przy ulicy Łazienkowskiej 3, na której stoi stadion warszawskiej Legii. Jak pisze TVP Info, burmistrz bez podstawy faktycznej wydał postanowienie o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności nieostatecznej decyzji podatkowej z grudnia 2017 roku, określającej wysokość podatku od nieruchomości za 2012 rok na ponad 4,5 mln złotych!

Sprawa jest więc dość oczywista. Burmistrz Śródmieścia miał poświadczyć nieprawdę, co do „okoliczności mającej znaczenie prawne”, a tym samym działać na szkodę Legii Warszawa!

W grudniu 2017 roku burmistrz zdecydował, że pieniądze trzeba zdobyć natychmiast. Z konta Legii Warszawa urzędnicy ściągnęli prawie 5 mln złotych, ale jak wynika z ustaleń prokuratury, na którą powołuje się TVP Info – nie mieli do tego podstaw.

„(…)Działałem, tak jak zresztą w każdym innym przypadku, w oparciu o przepisy prawa, stojąc na straży bezpieczeństwa samorządowych finansów publicznych, natomiast podatnik, Legia S.A., nie został pozbawiony w toku postępowania podatkowego przysługujących mu uprawnień i skorzystał z nich” – napisał na Facebooku burmistrz Czubaszek.

„Przyjmując obecny tok rozumowania prokuratury – każdy urzędnik, który wyda decyzję administracyjną, która wywołuje negatywne konsekwencje dla konkretnego podatnika, może się obawiać przedstawienia zarzutów. Taka interpretacja przepisów może sparaliżować pracę urzędów w Polsce” – czytamy dalej.

Burmistrz złożył dymisję a za wyżej wymienione przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Źródło: TVP Info

Reklama / Advertisement